Srpen 2006

Co jste za znamení?

29. srpna 2006 v 19:26 | Metalistka |  Ankety
Ahoj,napište do komentářů co jste za znamení.Já osobně jsem LEV:)

Gothické obrázky 14

29. srpna 2006 v 18:14 | Metalistka |  Gothic
Nádhera, tito muži nevymřeli, pár se jich ještě najde :)

Gothické obrázky 13

29. srpna 2006 v 18:13 | Metalistka |  Gothic
Zdroj:Judytha

Gothické obrázky 12

29. srpna 2006 v 18:12 | Metalistka |  Gothic
Zdroj:Judytha

Gothické obrázky 11

29. srpna 2006 v 18:11 | Metalistka |  Gothic
Zdroj:Judytha

Gothické obrázky 10

29. srpna 2006 v 18:10 | Metalistka |  Gothic
Můj nejoblíbenější obrázek...
Trochu hodně ,,zničená" Avril Lavigne
Zdroj:Judyth

Gothické obrázky 9

29. srpna 2006 v 18:09 | Metalistka |  Gothic
Zdroj: Obrázky jsou z jednoho úžesného blogu,a to blogu Judyth TADY

Gothické obrázky 8

29. srpna 2006 v 18:06 | Metalistka |  Gothic
Krásný obrázek...
Slza...
Nádhera...
Zdroj:TADY

Gothické obrázky 7

29. srpna 2006 v 18:05 | Metalistka |  Gothic
Duch???
To je jak z jednoho alba Cradle of Filth...
Zdroj:TADY

Gothické obrázky 6

29. srpna 2006 v 18:04 | Metalistka |  Gothic
Není to z nějakýho filmu of T.Burtona?
Emily..
Tohle je uplně nádherný obrázek...
Upírkka...
Další kresba od Roye
Zdroj:TADY

Gothické obrázky 5

29. srpna 2006 v 18:03 | Metalistka |  Gothic
Zdroj:KLIKGothické obrázky 2

29. srpna 2006 v 17:58 | Metalistka |  Gothic

Gothické obrázky 1

29. srpna 2006 v 17:51 | Metalistka |  Gothic


Cate Blanchett

28. srpna 2006 v 19:07 | Metalistka |  Cate Blanchett-Galadriel
Cate je jedno ze tří dětí matky australanky a otce američana, který zemřel, když jí bylo deset let. Po střední škole se rozhodla studovat ekonomii a umění na Melbournské univerzitě. Studium však nedokončila a místo toho se rozhodla cestovat. Jistou dobu žila v Anglii a v Egyptě, nakonec se ale vrátila zpět do Austrálie, kde se v Sydney zapsala na divadelní školu National Academy of Dramatic Arts.

Po jejím dokončení v roce 1992 začala působit v divadelním spolku Sydney Theatre Company. V televizi se poprvé objevila v jednom z dílů seriálu Záchranáři "Police Rescue" (1993). První významnějším úspěch zaznamenala ve válečném dramatu Cesta do ráje "Paradise Road" (1997), kde si zahrála australskou ošetřovatelku z druhé světové války po boku Glenn Closeové. Stejný rok si zahrála hlavní ženskou roli v romantické komedii Lizzie je poklad "Thank God He Met Lizzie" (1997), za kterou získala cenu pro nejlepší herečku od Australského filmového institutu. V dalším snímku Oscar a Lucinda (1997) ztvárnila australskou podnikatelku Lucindu, která se dostane do milostné aféry s knězem a hazardním hráčem Oscarem.

Celosvětovou popularitu jí přinesla role Elizabeth v historickém filmu Královna Alžběta "Elizabeth" (1998). Za svůj skvělý výkon získala ocenění Zlatý globus, British Academy Award a nominaci na Oscara. O rok později si s Julianne Mooreovou zahrála v komedii Ideální manžel "An Ideal Husband" (1999). V další komedii Bláznivá runway "Pushing Tin" (1999) si zahrála s Johnem Cusackem, Billy Bobem Thorntonem a Angelina Jolieová.

V jednom z nejúspěšnějších filmů roku psycho-thrilleru Talentovaný pan Ripley "The Talented Mr. Ripley" (1999) se objevila po boku Matta Damona, Gwyneth Paltrowoé a Jude Law. Své postavení filmové hvězdy potvrdila v thrilleru Téměř dokonalý zločin "The Gift" (2000) po boku Giovanni Ribisi, Keanu Reevese a Katie Holmesové.

Menší pozornosti se jí dostalo v romantickém dramatu Muž, který plakal "The Man Who Cried" (2000) s Christinou Ricci a Johny Deppem v hlavních rolích. V krimi komedii Banditi "Bandits" (2001) si zahrála rukojmí dvou bankovních lupičů, která se zanedlouho stane jejich komplicem a postupně i milenkou Joeho Blakeho (Bruce Willis) a Terry Lee Collinse (Billy Bob Thornton).

A pak to přišlo, nejúspěšnější role v její dosavadní kariéře elfka Galadriel, královna Lothlorien ve fantasy trilogii Pán prstenů. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001. Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk), Liv Tyler (Arwen - elfka), Ianem McKellen ( čaroděj Gandalf) a Orlando Bloomem (Legolas Greenleaf) se stali středem zájmu všech světových médií.

Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bude uvedeno do kin v USA v roce 2003 (u nás pravděpodobně na počátku roku 2004).

Mimo tuto trilogii v roce 2001 natočila váleční drama z II. světové války "Charlotte Gray" a rodinné drama Ostrovní zprávy "The Shipping News" s Kevinem Spaceyem a Julianne Mooreovou v hlavních rolích.

Cate je od roku 1997 vdaná za Andrewa Uptona, se kterým má od roku prosince 1991 syna Dashiella Johna Uptona.

Rozhovor - Miranda Otto

28. srpna 2006 v 19:05 | Metalistka |  Miranda Otto-Eowyn
Australská herečka Miranda Otto hraje v triologii Pán Prstenů. Éowyn (Miranda Otto) je jednou z nejsilnějších ženských postav v tomto eposu, duševně i fyzicky. V tomto rozhovoru Miranda Otto diskutuje o Éowyných zápasech a triumfech v šermu
Největší akční scéna v Návratu Krále je bitva na Pelennorských polích. Dá se tato bitva přirovnat k Bitvě v Helmově Žlebu ve Dvou Věžích?
Tato bitva je větší. Věřte tomu nebo ne, v Helmově Žlebu bylo 10 000 Uruk-Hai a to není nic proti 200 000 nových a vylepšených skřetů na Pelennorských polích. Noví skřeti jsou o trochu vyšší a mnohem hrozivější. Bude tam tolik koní, že jste je ještě v takovém množství nikdy předtím nemohli vidět. Viděla jsem z toho kousek, je to fantastické.
Éowyn vládne dobře mečem. Jak vypadal všechen ten trénink?
Ó, byla to velká legrace. Chlapci z akrobatického týmu jsou opravdu neskuteční. Byla to vážně zábava; přestože všechny útoky musí na plátně vypadat opravdově , jsou to ve skutečnosti opravdu veselí, přátelští lidé. Když jsme natáčeli, řekli mi jen: " No víte, opravdu to nevypadá, že do něho sekáte. Budete ho muset vážně udeřit." Měli sice brnění, ale stejně se mohli zranit. Ale nezdálo se, že by jim to vadilo, zjevně se tomu smáli.
Natáčet bojových scény musí být vyčerpávající.
Můj kostým vážil něco mezi 8 a 10 kilogramy (22 liber), včetně kroužkové košile a ostatních věcí. To je opravdu těžké,ubíralo mi to hodně energie. To je jako nošení čtyř těžkých nákupních tašek, zatímco děláte všechny ty fyzicky náročné pohyby.
Jak moc jste se předem připravovala?Začínala jsem trénovat tři týdny předtím, než jsem odjela na Nový Zéland, abych se dostala do fyzičky. A poté na Novém Zélandu jsem tři týdny před natáčením pracovala na choreografii a základních bojových pohybech se senzačními lidmi, a také jezdila na koni.
Do jisté míry, je Éowyn Tolkienova nejpřesněji vykreslená a popsaná postava. Jak jste k tomu přistupovala?
Vrátila jsem se ke knihám a okopírovala jsem si každou stránku, kde se Éowyn vyskytovala. Všechno jsem si uspořádala, každou část rozhovoru nebo popisu nebo pohybu. Pak jsem hledala ještě další věc, a to jak jí jiní lidé viděli nebo jak jí vnímali, chtěla jsem znát všechno o tom, jak jí Tolkien viděl.

Jasně, Éowyn je tvrdá žena...

Jo, ale ona je také žena, jestli víte, co tím myslím. Věděla jsem, že dokáže být tvrdá, ale je důležité vidět tam ženskost a také zranitelnost.
Jak byste mohla popsat Éowynino probojovávání se třetím filmem?
Měla hodně nadšení a slov a a vysoké ideály. Nyní se ukáže, co opravdu dokáže, co v ní je. Věří si a je schopna mnoha věcí jako muž a měla by mít povoleno jít do války. Také prožívá neopětovanou lásku a tato část osudu není taková, o jaké snila. Ale jsou před ní lepší věci.

Máte nějakou neobyčejnou vzpomínku, kterou si odneste z natáčení Pána Prstenů?
První den,kdy jsem přišla do Edorasu, byl opravdu pamětihodný. Měli jsem hodinu a půl do natáčení, přejeli jsme přes kopec a viděli jsme Zlatou síň (Meduseld) postavenou uprostřed ničeho, obklopenou bílými horami. Přesně tak, jak to bylo popsané v knize. Bylo to opravdu vzrušující. Jako když jste dítětem a sníte o tom, že jste princeznou a máte palác a pak se jednoho rána probudíte a ono to tam je.

Miranda Otto

28. srpna 2006 v 19:04 | Metalistka |  Miranda Otto-Eowyn
Miranda Otto se narodila dne 16.12. 1967 v Brisbane (Austrálie) a její otec je přední australskýherec Barry Otto. Brzy začala projevovat zálibu v baletu a bylo poznat, že se potatila. Vystudovala prestižní sydneyskou hereckou akademii National Institute of Dramatic Art. Brzy po vystudování se prosadila mezi nejslavnější herce z filmů i divadel v Austrálii. Poprvé se na filmovém plát- ně objevila v dramatu z druhé světové války Emma´s War, ale do pod-vědomí publika se zapsala až hlavní roli v romantickém dramatu The Girl Who Came Late a psychologickým snímkem Poslední dny v ChezNous (za poslední dva byla nominovaná na Cenu australského filmového insti-tutu. V roce 1995 si zahrála v populárním australském seriálu Záchranáři. V romantickém snímku Love Serenade prokázala, že má i komediální talent. Blýskla se i v psychologickém hororu The Well, tragikomedie Doing Time for Patsy Cline či thriler In the Winter Dark. Jejího talentu si všimli i za oceánem. Přesněji řečeno hollywoodský režisér Terrence Malick, který ji obsadil do svého válečného dramata Tenká červená linie. Potom si jí všimli i ostatní a ona si zahrálav thrileru Pod povrchem nebo v komedii Slez ze stromu. Když jí Peter Jackson nabídl roli Eowyn přijala ji bez váhání a asi jediná s úmyskem pořádně se proslavit a podařilo se. Svou rolí ve Dvou věží a Návratu krále se zapsala do povědomí tisíců (ne-li milionu) fanoušků. Mezi její další filmy patří Julie se vrací domů, Spadl z oblaků (to se Miranda vrátila hrát domů do Austrálie), Let Fénixe a zatím poslední Válka světů.

Adrian Smith

28. srpna 2006 v 19:00 | Metalistka |  Iron Maiden

Adrian Smith se narodil 27.2.1957 v Londýně. Když mu bylo 15, koupil si svoje první album, bylo to - Deep Purples: Machine Head. Adrianuv nejlepší kamarád byl Dave Murray. A byl to právě Dave, kdo dostal Adriana ke kytaře. A brzy také společně založili svou první skupinu Evil Ways, kterou ovšem později přejmenovali na Urchin. "Dave stále přicházel a odcházel. Chvíli hrál s námi, pak s Maiden, pak opět s námi a pak zase s Maiden." říká Adrian Nakonec odešel k Maiden i Adrian, bylo to v roce 1981 n nahrávání alba Killers. Adrian s Davem se skvěle doplňovali a každé nové album pak předešlo předcházející. "Je to velká věc psát pro Maidny, protože kapela má velice silnou hudební identitu." říká k tomu Adrian. Adrian dostal nabídku, aby přišel k Iron Maiden již roku 1980, ale odmítl ji. Naštěstí své rozhodnutí brzy přehodnotil. "Nikdy jsem to nedělal pro peníze. Nelitoval jsem toho. Já jsem měl svou vlastní kapelu Urchin." V roce 1990 se rozhodl věnovat sólové dráze. Naštěstí ale brzy začal skupinu postrádat, a tak se vrátil.