Srpen 2006

Dave Murray

28. srpna 2006 v 18:59 | Metalistka |  Iron Maiden

Dave Michael Murray se narodil 23. 12. 1956 v Londyně. Jako chlapec miloval a hrál fotbal a kriket. Rodina se bohužel hodně stěhovala, nikde se nadlouho neusadila, a proto se neměl Dave šanci prosadit. Do 15 let byl Dave skinhead, ale pak slyšel hit Jimiho Hendrixe Voodoo Chile. Potom si sehnal starou kytaru a stal se hippkem. V jeho první skupině Evil Ways hrál jeho budoucí kolega z Iron Maiden, Adrian Smith. První věc kterou udělal, když vydělal nějaké peníze, byla že koupil dům. Dodnes v něm žije jeho matka. Hrál s různými skupinami a v roce 1976 se připojil k Iron Maiden. Ovšem kvůli sporu s tehdejším zpěvákem Dennisem Wilcockem odchází a vrací se až po Wilcockově odchodu. "Já jsem nikdy nechtěl aby Dave odešel. Vždy jsem si myslel, že byl nejlepší kytarista se kterým jsem pracoval." prohlásil Steve. Celou svou duši a srdcem žije pro Maiden. Když zrovna necestuje nebo nenahrává žije na ostrově Mauri s manželkou Tamarou a dcerou Tashou.

Steve Harris

28. srpna 2006 v 18:59 | Metalistka |  Iron Maiden

Steve Harris se narodil 12. března 1957 v Leytonstone ve východním Londýně. Když byl malý kluk chtěl hrát fotbal za West Ham United. Ale neměl na to dost času, tak se začal věnovat hudbě. Koupil si kopii basovky Fender a začal hrát ve skupině "Gypsy's Kiss". Potom hrál ve skupině "Smiler", ale z té ho vyhodili, protože byl moc dobrý a na koncertech zastiňoval ostatní členy. Tak si zakládá "nějakou":-) vlastní kapelu jménem IRON MAIDEN.

Bruce Dickinson

28. srpna 2006 v 18:58 | Metalistka |  Iron Maiden

Paul Bruce Dickinson se narodil 7.8.1958 ve Worksopu. Už jako malému chlapci mu každý říkal Bruce a to mu zůstalo vlastní dodnes. Paul mu říkali pouze v jeho rodině. Od mládí bydlel na internátu a díky tomu se stal nezvíslím a soběstačný. Na koleji se začal zajímat o hudbu a kupovat si svoje první alba. "Bylo mi třináct, když jsem slyšel poprvné Deep Puple a to mě dostalo." tvrdí Bruce. Samozřejmě poslouchal i jiné věci, ale nejraději měl vždy právě Deep Purple. Bruce začínal překvapivě hrát na bubny. Ze začátku si musel bubny půjčovat, ošvem to netrvalo dlouho. Brzy se také dostal k mikrofonu. "Nevím proč ale vždy jsem věřil že mám na to, abych zpíval." směje se dnes Bruce. Samozřejmě hrál v různých kapelách i na vysoké škole, například: Shots, Styx. Ovšem brzy přešel do poměrně známé kapely Samson, kterou založil kytarista Paul Samson. A právě Samson, spolu s Iron Maiden a Def Leppard tvořili "novou vlnu britského heavy metalu". Bruce vydal s touto kapelou dvě alba - Head On (1980) a Shock Tactics (1981). Zakladatel Maiden Steve Harris o tom řekl: "Jejich alba byla dobrá, ale více mě zaujal zpěvák. Když jsem poprvé slyšel Bruce, jak zpívá se Samson, napadlo mě - ten zpěvák je zatraceně dobrej!" V roce 1981 Bruce přešel k Maidnům, kde nahradil Paula DiAnna. Když ho poprvé slyšeli fanoušci Maiden, nazvali ho - "leteckou sirénou". První příchod Bruce a Adriana Smithe znamenal začátek největších úspěchů. "Když jsem je viděl poprvé hrát, věděl jsem, že jsou kapelou pro mě." vzpomíná Bruce. Viděl jsem je v jednom klubu v Londýně.

Nicko Mc Brain

28. srpna 2006 v 18:58 | Metalistka |  Iron Maiden

Michael Henry McBrain se narodil 5.6.1954 v Londýně. Odmalička mu říkali Nicko podle jeho oblíbeného plyšového medvídka, kterého nosil všude s sebou. Pouze když se na něj zlobili, tak mu říkali Michael. Jeho první vzor byl Joe Morella. "Dělal jsem, že jsem Joe Morella a tloukl jsem v kuchyni vařechou do nádobí." směje se Nicko. Ve dvanácti letech dostal svoje první bubny. Většina dětí v mém věku chtěla kolo, nebo něco takového, ale já jsem chtěl jenom bubny. Když mi je rodiče konečně sehnali, byli to pro mě narozeniny a Vánoce zároveň. Už ve svých 15 letech hrál u jedné hospodské skupiny. "Dělal bych cokoli - popové, lidové, náboženské nebo rockové desky. Bylo mi to jedno, hlavně že jsem mohl hrát." říká Nicko. Jeho první opravdová kapela byla Fairfield Walk. Poté přešel k Wells Street Blues Bandu. Ale stále i ti stále hráli pouze v místních klubech. Ošvem v roce 1975 se přidal ke skupině Streetwalkers. V této kapele byli kromě něj ještě kytarista Charlie Whitney a frontman Roger Chapman. Tady se Nicko konečně dostal trochu do povědomí. V roce 1983 se přidal k Iron Maiden a udělal s nimi album Piece Of Mind. Ihned po prvních koncertech si vysloužil od fanoušku novou přezdívku - "šílený McBrain". A Steve Harris říká: "Nemohu si vzpomenout na jiného bubeníka, který by hrál lépe." Řídí celou kapelu a to je pro všechny spoluhráče velmi důležité, že se mají koho chytit. To znamená, že každý z nás musí hrát na sto procent.

Janick Gers

28. srpna 2006 v 18:57 | Metalistka |  Iron Maiden

Janick Robert Gers se narodil 27.1.1957 v Hartlepoolu. Malý Janick rád plaval, hrál fotbal a miloval hudbu. Posléze se začal zajímat zejména o kytaru. "Když jsem začínal, tak jsem chtěl být jako John Lennon, pak jsem se do toho dostal a chtěl jsem být jako Ritchie Blackmore." usmívá se dnes. V 18 letech si koupil svou první kytaru, na kterou hraje dodnes. Mezi jeho oblíbené skupiny patřily předešvím T-Rex, Deep Purple a později Led Zeppelin. Jeho první skupina se jmenovala podle mista ve kterém bydlel - Hartlepool. Janick se k ní dostal v roce 1975. Skupina ponořená v hudbě Led Zeppelin, Deep Purple a Rush vydala v roce 1978 svuj první singl - Back To The Grind. V roce 1980 vydali u společnosti MCA, své debutové album White Spirit. Toto album se však skoro vubec neprodávalo ( na rozdíl od debutového eponymního alba Iron Maiden ). Ošvem Janick také poznámenvá: "Všichni jsme si stěžovali, že jsme nedosáhli takového úspěchu jako Irons." V roce 1986 Janick, spolu s bývalými členy Maiden Paulem DiAnnem a Clivem Burrem založil kapelu Gog Magog, ve které byli také bývalí kytarista Def Leppard Pete Willison a "ex-Whitesnake" baskytarista Neil Murray. Ale tato skupina se záhy rozpadla. "Znal jsem Bruce, protože byl ve skupině Samson." vzpomíná. Pak když mi jednou zavolal a zeptal se jestli umím nějaké písně od Maiden, tak jsem byl velmi překvapený. "A proč?" zeptal jsem se ho. A on mi řekl : "Adrian odchází a my potřebujeme náhradu." Byl jsem tak ohromený, že jsem nevěděl co mám říct. Přesto že přišel do kapely, aby se podílel na skládání songu k albu No Prayer For The Dying, stačil ještě přispět skladbou Bring Your Daughter To The Slaughter. Janick přišel do kapely roku 1990 za Adriana Smithe. "Adrian a Janick jsou dva rozdílní hráči," tvrdí jeden z prvních čelenu kapely Dave Murray. "Adrian si musel vše předem nacvičit, zatímco Janick nikdy nic nepřipravuje, ale jde a udělá to. Nikdy se nepřestane pohybovat. Je odlišný od Adriana, který stále stojí na místě."

Fotos Iron Maiden

28. srpna 2006 v 18:56 | Metalistka |  Iron Maiden

Diskografie IN FLAMES

28. srpna 2006 v 18:44 | Metalistka |  In Flames

Diskografie IN FLAMES


LUNAR STRAINLUNAR STRAIN 1994

1. Behind Space
2. Lunar Strain
3. Starforsaken
4. Dreamspace
5. Everlost (part I)
6. Everlost (part II)
7. Hargalaten
8. In Flames
9. Upon An Oaken Throne
10.Clad In Shadows


SUBTERRANEANSUBTERRANEAN 1994

1. Stand Ablaze
2. Ever Dying
3. Subtrerranean
4. Timeless
5. Biosphere


THE JESTER RACETHE JESTER RACE 1995

1. Moonsheild
2. The Jesters Dance
3. Artifacts Of The Black Rain
4. Graveland
5. Lord Hypnos
6. Dead Eternity
7. The Jester Race
8. December Flower
9. Wayfarer
10.Dead God In Me


WHORACLEWHORACLE 1997

1. Jotun
2. Food For The Gods
3. Gyroscope
4. The Hive
5. Dialouge With The Stars
6. Jester Script Transfigured
7. Morphing Into Primal
8. Words Within The Margin
9. Episode 666
10.Everything Counts
11.Whoracle

BLACK-ASH INHERITANCEBLACK-ASH INHERITANCE 1997

1. Goliaths Disarm Their Davids
2. Gyroscope
3. Acoustic Medley
4. Behind Space (live)

COLONYCOLONY 1999

1. Embody The Invisible
2. Ordinary Story
3. Scorn
4. Colony
5. Zombie Inc.
6. Pallar Anders Visa
7. Coerced Coexistence
8. Resin
9. Behind Space ´99
10.Insipid 2000
11.The New Word

CLAYMANCLAYMAN 2000

1. Bullet Ride
2. Pinball Map
3. Only For The Weak
4. As The Future Repeats Today
5. Square Nothing
6. Clayman
7. Satellites And Astronauts
8. Brush The Dust Away
9. Swim
10.Suburban Me
11.Another Day In Quicksand

THE TOKYO SHOWDOWNTHE TOKYO SHOWDOWN (live) 2001

1. Bullet Ride
2. Embody The Invisible
3. Jotun
4. Food For The Gods
5. Moonsheild
6. Clayman
7. Swim
8. Behind Space
9. Only For The Weak
10.Gyroscope
11.Scorn
12.Ordinary Story
13.Pinball Map
14.Colony
15.Episode 666

REROUTE TO REMAINREROUTE TO REMAIN 2002

1. Reroute To Remain
2. System
3. Drifter
4. Trigger
5. Cloud Connected
6. Transparent
7. Dawn Of A New Day
8. Egonomic
9. Minus
10.Dismiss The Cynics
11.Free Fall
12.Dark Signs
13.Metaphor
14.Black & White

SOUNDTRACK TO YOUR ESCAPE SOUNDTRACK TO YOUR ESCAPE 2004

1. F(r)iend
2. The Quiet Place
3. Dead Alone
4. Touch Of Red
5. Like You Better Dead
6. My Sweet Shadow
7. Evil In A Closet
8. In Search For I
9. Borders And Shading
10.Superhero Of The Computer Rage
11.Dial 595-Escape
12.Bottled

COME CLARITYCOME CLARITY 2006

1. Take This Life
2. Leeches
3. Reflect The Storm
4. Dead End
5. Scream
6. Come Clarity
7. Vacuum
8. Pacing Death´s Trail
9. Crawl Through Knives
10.Versus Terminus
11.Our Infinite Struggle
12.Vanishing Light
13.Your Bedtime Story Is Scaring Everyone

Historie IN FLAMES

28. srpna 2006 v 18:43 | Metalistka |  In Flames

Historie IN FLAMES

IN FLAMES je jméno metalové kapely z Gothenburgu (švédsko). Kapela vznikla v roce 1990, ale až po pěti změnách v sestavě se v roce 1993 přejmenovala na IN FLAMES. Hudba IN FLAMES se zakládá na deathmetalových kytarách s prvky severského folku.Hudba je velmi melodická, ale zároveň útočná a burácivá. Můžeme slyšet, že kapela je ovlivněná kapelami jako IRON MAIDEN nebo HELLOWEEN.Kapela nahrála první demo "Promo-93" v srpnu ´93 ve studiu Fredman. Na demu se nacházely tři skladby (In Flames, Upon an oaken throne a Clad in shadows).Měsíc po vydání dema se se smlouvou objevil švédský label Wrong Again Rec. V prosinci 1993 se skupina vrátila do studia Fredman, kde natočila svůj debut nazvaný "Lunar Strain". Album obsahovalo 10 písní a vyšlo v srpnu ´94. V prosinci ´94 nahráli IN FLAMES čtyři nové písně. Ty vydali na mini-CD k japonské verzi "Lunar Strain". Na konci roku 1995 IN FLAMES nahráli další album "The Jester Race". Album vyšlo v roce 1996 a představil se na něm nový zpěvák Anders Friden, který předtím zpíval v kapelách DARK TRANQUILLITY a CEREMONIAL OATH. V říjnu ´97 IN FLAMES vydávají obrázkové CD "Black-Ash Inheritance", které obsahuje čtyři písně (tři studiové a jednu koncertní). Na jaře 1997 se kapela opět vrátila do studia Fredman aby natočila nové album, které pojmenovali "Whoracle". Album obsahovalo jedenáct písní a vyšlo v listopadu 1997. Po natočení "Whoracle" odcházejí ze skupiny Johan Larsson (basa) a Glenn Ljungström (kytara). Johana a Glenna nahradili Peter Iwers (basa) a Niclas Engelin (kytara). Během března opouští Nikleas kapelu a soustřeďuje se na svůj vedlejší projekt GARDENIAN. Nahrazuje ho Daniel Svensson, který předtím dělal asistenta u bicích. Na přelomu jara a léta 1999 vychází album "Colony".Album Obsahovalo 11 singlů.V Roce 2000 Kapela Vydává albaum "Clayman" se známým obalem.V Roce 2001 vydává kapela živé albu z Tokya s názvem "The Tokyo Showdown"Album obsahuje 15 živých singlů z předchozích alb. V roce 2002 kapela vydává jedno z nejznámějších a z mého hlediska i jedno z nejlepších alb "Reroute To Remain".Album obsahuje 14 výborných singlů jako jsou například System, nebo Cloud connected. V roce 2004 vydává kapela album "Soundtrack To Your Escape".Album obsahuje 12 dosti rázných singlů, jako je třeba Touch of red. A nakonec rok 2006 kapela vydává album Come Clarity pod firmou Nuclear Beast.Album Obsahuje 12 razných singlů a jeden velice pomalý a melodický s názvem alba.V songu Dead End dokonce slyšíme ženský vokální doprovod.Come Clarity je tedy zatím poslední album skupiny IN FLAMES

Nynější Sestava IN FLAMES:
Björn Gelotte - Kytara
Daniel Svensson - Bicí
Peter Iwers - Baskytara
Jesper Strömblad - Kytara
Anders Fridén - Zpěv

Bands

28. srpna 2006 v 18:40 | Metalistka |  Satyricon
Stálí členové
Satyr
Pravé jméno: Sigurd Wongraven
Pozice: Vocals
Frost
Pravé jméno: Kjetil Vidar Haraldstad
Pozice: Drums
Ostatní členové
Jméno: Arnt Grønbech
Pozice: Rhytm Guitar
Jméno: Lars K. Norberg
Pozice: Bass
Jméno: Steinar Gundersen
Pozice: Lead Guitar
Jméno: Jonna Nikula
Pozice: Keyboards

Fotky Satyricon

28. srpna 2006 v 18:39 | Metalistka |  Satyricon

Historie Cradle Of Filth

25. srpna 2006 v 18:57 | Metalistka |  Cradle Of Filth
Kapela vznikla v létě roku roce 1991 v Anglii v městě Suffolk. Základní sestavu tvořili Dani Filth, Paul Ryan a John Richard. V roce 1992 vyšlo jejich první, převážně deathové demo Invoking The Unclean a ve stejném roce druhé demo Orgiastic Pleasures s novým členem Robinem Gravesem. Po tomto demu se však Robin rozhodl odejít, ale vrátil se po tom, co John odešel. Do skupiny prišli ješte dva noví členové: kytarista Paul Allender a Paulův bratr Benjamin Ryan jako klávesák. V prosinci 1993 vydali demo Total Fucking Darkness - jejich nejlepší demo.
V roce 1994 se COF spojili s vydavatelstvím Cacophonous Records a nahráli své první album The Principle Of Evil Made Flesh, kterého se prodalo přes 30 000 kopií. Po tomto úspěchu nastaly problémy v sestavě.
V roce 1996 vychází album Vempire, známé taky pod názvem Dark Faerytales In Phallustein. Po odchodu bratrů Ryanů a Paula Allendera byli na nahrávání Vempire přizváni Stuart Antsis (kytara), Damien Gregori (klávesy) a Jared Demeter (kytara). Ve stejném roce se COF spojili s Music For Nations a Jared byl vystřídán Gianem Pyresem. Podle mého názoru nejlepší album Cradle of Filth doposud.
1996 - to je rok jejich největšího úspěchu. Vydali album Dusk...And Her Embrace a toto album je považováno za vrchol jejich tvorby.
V roce 1997 odchází Damien a skupina vydává album Cruelty And The Beast, na kterém se podílí i hororová herečka Ingrid Pitt (obal alba a hlas ve skladbě Bathory Aria - Eyes That Witnessed Madness).
Po navštěvě Vatikánu je skupina zatčena a vězněna, což jim udělalo reklamu a zvýšilo prodávanost alb.
Rok 1999 - EP album From The Cradle To Enslave. Ve stejnén roce se opět vyskytly problémy: odchází Stuart a Lecter. Začátkem 2000 se sestava ustálila: vrátili se Damien Gregori a Paul Allender a přibyl stálý bubeník Adrian Erlandsson. Příbývá i nový klávesák Mark Newby-Robson, kterého hned vystřídal Martin Powell z My Dying Bride a začíná se pracovat na novém albu Midian. To vychází s velkým úspěchem 31. října 2000 spolu s novým hororem Cradle Of Fear (hlavní scénárista je - kdo jiný - Dani, který hraje i hlavní roli).
V roce 2001 vychází album Bitter Suites To Succubi, na kterém je pár hodně dobrých předělávek, např. The Principle Of Evil Made Flash, upoukávka na Cradle Of Fear a kousek klipu Born In A Burial Gown.
Rok 2002 je ve znamení změn. Skupině skončila smlouva s Music For Nations a byli "na volné noze". Společnost Music For Nations vydala dvě výběrová alba: dvouCD Lovecraft&Witch Hearts, na kterém jsou nejlepší skladby COF od alba Cruelty And The Beast a na druhém CD písničky vydané na limitovaných albech. Druhé album, opě dvouCD Live Bait For The Dead obsahuje živé verze písniček.
Rok 2003 - v první řadě 10. března vychází album Damnation And A Day, na které se názory velice liší. Album vyšlo u společnosti Sony a proto jej někdo odsuzuje, že je komerční. Další událostí v tomto roce je ta, že od skupiny odešel Gian Pyres. Důvodem byla jeho svatba!!! Sice hned začali hledat nového kytaristu, ale prý se bez něj obejdou (Martin taky umí hrát na kytaru) nebo si nějakého půjčí z Anathemy, jak řekl Dani.

ČLENOVÉ

25. srpna 2006 v 18:57 | Metalistka |  Cradle Of Filth
Jméno: Daniel Lloyd Davey
Umělecké Jméno: Danni Filth
Narozen: 23. července 1973 Hartford
Nástroj: Vokály
Jméno: Martin Powell
Narozen: 1971
Nástroj: Klávesy
Jméno: Dave Pybus
Narozen: 4.6.1970 West Yorkshire
Nástroj: Basová kytara
Jméno: Adrian Erlandsson
Narozen: 27.10.1970 Malmö, Švédsko
Nástroj: Bicí
Jméno: Paul Allender
Narozen: 17.11.1970 Colchester, Anglie
Nástroj: Kytara


Fotky z tisku

25. srpna 2006 v 18:32 Dimmu Borgir
2003 - album Death Cult Armageddon
2002 - DVD/VHS/MCD World Misanthropy
2001 - album Puritanical Euphoric Misanthropia

Fotky z koncertů

25. srpna 2006 v 18:31 | Metalistka |  Dimmu Borgir
2004 - turné k albu Death Cult Armageddon
2001/2002 - turné k albu Puritanical Euphoric Misanthropia

Diskografie Dimmu borgir

25. srpna 2006 v 18:31 Dimmu Borgir

Stormblast MMV
Studio Abyss, produkce Peter Tägtgren a Dimmu Borgir
1. Alt Lys Er Svunnet Hen (4:44)
2. Broderskapets Ring (5:31)
3. Nar Sjelen Hentes Til Helvete (4:43)
4. Sorgens Kammer - Del II (5:52)
5. Da Den Kristine Satte Livet Til (3:03)
6. Stormblast (6:10)
7. Dodsferd (5:42)
8. Antikrist (3:36)
9. Vinder Fra En Ensom Grav (4:01)
10. Guds Fortapelse Apenbaring Av Dommedag (4:02)
11. Avmaktslave (3:55)
Celkový čas: 51:19
bonusové live DVD - nahráno na festivalu Ozzfest v srpnu 2004
1. Spellbound (By The Devil)
2. Vredesbyrd
3. Kings Of The Carnival Creation
4. Progenies Of The Great Apocalypse
5. Mourning Palace
Celková délka DVD: 28 minut
Vydáno: 2005, Nuclear Blast
Vredesbyrd (SP)
Skladby pocházejí z alba Death Cult Armageddon
1. Vredesbyrd (radio edit)
2. Progenies Of The Great Apocalypse (radio edit)
cd-rom
Progenies Of The Great Apocalypse (videoklip)
Celkový čas: 7:17
Vydáno: 2004, Nuclear Blast

Death Cult Armageddon
Studio Fredman, produkce Fredrik Nordström a Dimmu Borgir
1. Allegiance (5:49)
2. Progenies Of The Great Apocalypse (5:17)
3. Lepers Among Us (4:43)
4. Vredesbyrd (4:44)
5. For The World To Dictate Our Death (4:46)
6. Blood Hunger Doctrine (4:39)
7. Allehelgens Død I Helveds Rike (5:33)
8. Cataclysm Children (5:13)
9. Eradication Instincts Defined (7:12)
10. Unorthodox Manifesto (8:50)
11. Heavenly Perverse (6:32)
digipak bonus:
12. Satan My Master (2:14) (Bathory cover)
japonské, vinyl, dvd bonusy:
13. Progenies Of The Great Apocalypse (orchestral version)

14. Eradication Instincts Defined (orchestral version)
Celkový čas: 63:18 (bez bonusů)
Vydáno: 2003, Nuclear Blast

World Misanthropy (MCD)
Skladby 1 a 2 jsou japoské bonusy z alb Spiritual Black Dimensions a Puritanical Euphoric Misanthropia, skladby 3-6 nahrány živě na Wacken Open Air 3.8.2001
1. Masses For The New Messiah (5:11)
2. Devil's Path 2000 (6:05)
3. Blessings Upon The Throne Of Tyranny (6:08)
4. Kings Of The Carnival Creation (8:35)
5. Puritania (3:37)
6. IndoctriNation (6:18)
cd-rom: screensavery, wallpapery, winamp skiny, pc theme
Celkový čas: 35:55
Vydáno: 2002, Nuclear Blast
Alive In Torment (shape live EP)
Nahráno živě 4.4.2001 na LKA Stuttgart-Německo, produkce Peter Tagtgren
1. Tormentor Of Christian Souls (5:30)
2. The Blazing Monoliths Of Defiance (4:44)
3. The Insight And The Catharsis (7:08)
4. Puritania (3:06)
5. The Maelstrom Mephisto (4:45)
Celkový čas: 24:58
Vydáno: 2001, Nuclear Blast

Puritanical Euphoric Misanthropia
Studio Fredman, produkce Fredrik Nordström a Dimmu Borgir
1. Fear And Wonder (2:48)
2. Blessings Upon The Throne Of Tyranny (5:18)
3. Kings Of The Carnival Creation (7:48)
4. Hybrid Stigmata-The Apostasy (6:57)
5. Architecture Of A Genocidal Nature (6:08)
6. Puritania (3:06)
7. IndoctriNation (5:57)
8. The Maelstrom Mephisto (4:42)
9. Absolute Sole Right (6:26)
10. Sympozium (5:13)
11. Perfection or Vanity (3:30)
digipak bonus:
12. Burn In Hell (5:05) (cover Twisted Sister)
japonský bonus:
13. Devil's Path (6:05) (nová verze, hostuje Andy La Roque- kytara)
Celkový čas: 57:45 (bez bonusů)
Vydáno: 2001, Nuclear Blast
Spiritual Black Dimensions
Studio Abyss, produkce Peter Tagtgren a Dimmu Borgir
1. Reptile (5:17)
2. Behind The Curtains Of Night-Phantasmagoria (3:18)
3. Dreamside Dominions (5:13)
4. United In Unhallowed Grace (4:21)
5. The Promised Future Aeons (6:51)
6. The Blazing Monoliths Of Defiance (4:37)
7. The Insight And The Catharsis (7:16)
8. Grotesquery Conciled (5:10)
9. Arcane Lifeforce Mysteria (7:03)
Japonský bonus: Masses For The New Messiah (5:11)
Celkový čas: 49:14
Vydáno: 1999, Nuclear Blast (reedice 2004)
Godless Savage Garden
Studio Abyss, produkce Peter Tagtgren a Dimmu Borgir
1. Moonchild Domain (5:11)
2. Hunnerkongens (2:56)
3. Chaos Without Prophecy (6:51)
4. Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde (4:48)
5. Metal Heart (cover Accept) (4:27)
6. Stormblast (live) (4:56)
7. Master Of Disharmony (live) (4:20)
8. In Death's Embrace (live) (6:00)
Japonský bonus: Mourning Palace (live)
Celkový čas: 41:13
Vydáno: 1998, Nuclear Blast
Enthrone Darkness Triumphant
Studio Abyss, produkce Dimmu Borgir
1. Mourning Palace (5:13)
2. Spellbound (By The Devil) (4:08)
3. In Death's Embrace (5:43)
4. Relinquishment Of Spirit And Flesh (5:33)
5. The Night Masquerade (4:25)
6. Tormentor Of Christian Souls (5:39)
7. Entrance (4:48)
8. Master Of Disharmony (4:15)
9. Prudence's Fall (5:57)
10. A succubus In Rapture (6:00)
11. Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde (5:02)
Japonské bonusy: Spellbound (By The Devil) (live), Tormentor Of Christian Souls (live)
Celkový čas: 56:39
Vydáno: 1997, Nuclear Blast (reedice 2003)
split album
Devil's Path (EP)
Studio Stovner Rockefabrikk, produkce
Marius Ryen a Dimmu Borgir
1. Master Of Disharmony (6:05)
2. Devil's Path (5:30)
3. Nocturnal Fear (cover Celtic Frost) (3:23)
4. Nocturnal Fear (originální verze) (3:28)
Celkový čas: 18:30
Vydáno: 1996, Hot Records
Poznámka: "Devil's Path" byl později vydán v rámci split alba "Dimmu Borgir/Old Man's Child - Sons Of Satan Gather For Attack." Old Man's Child na něm byli zastoupeni svým debutním EP z roku 1994 "In The Shades Of Life". První verze split alba byla vydána v roce 1999 labelem Hammerheart Records.

Stormblast
Studio Endless Sound Productions, produkce
Good Time Charlie a Dimmu Borgir
1. Alt Lys Er Svunnet Hen (6:07)
2. Broderskapets Ring (5:10)
3. Nar Sjelen Hentes Til Helvete (4:33)
4. Sorgens Kammer (6:21)
5. Da Den Kristine Satte Livet Til (3:08)
6. Stormblast (6:16)
7. Antikrist (3:43)
8. Dodsferd (5:30)
9. Vinder Fra En Ensom Grav (4:28)
10. Guds Fortapelse-Apenbaring Av Dommedag (4:24)
Celkový čas: 49:36
Vydáno: 1996, Cacophonus
reedice
For All Tid
Studio Stovner Rockefabrikk, produkce
Bírd Norheim a Dimmu Borgir
1. Det Nye Riket (4:52)
2. Under Korpens Vinger (5:47)
3. Over Bleknede Blener Till Dommedag (3:56)
4. Stien (1:55)
5. Glitterlind (5:01)
6. For All Tid (5:32)
7. Hunnerkongens Sorgsvarte Ferd Over Steppene (3:14)
8. Raabjorn Speiler Draugheims Skodde (4:51)
9. Den Glemte Sannhets Herskar (6:03)
Bonusy (u reedice vydané Nuclear Blast):
10. Inn I Evighetens Morke I (4:25)
11. Inn I Evighetens Morke II (1:58)
Celkový čas: 41:11 (50:31 reedice)
Vydáno: 1994, No Colour Records (reedice 1997, Nuclear Blast)
CD verze
Inn I Evighetens Morke (EP)
Produkce Dimmu Borgir
1. Inn I Evighetens Morke I (4:25)
2. Inn I Evighetens Morke II (1:58)
na CD verzi
3. Raabjorn Speiler Draugheims Skodde (4:51)
Celkový čas: 11:14 (CD verze)
Vydáno: 1994, Necromantic Gallery Productions
Poznámka: vyšlo jako 7" vinyl, později i jako CD s jednou skladbou navíc
Video / DVD

World Misanthropy
DVD 1
Experience All Misanthropy

1. Blessings Upon The Throne Of Tyranny (obsahuje záběry ze studia)
2. The Blazing Monoliths Of Defiance (obsahuje rozhovor se Silenozem a zákulisní záběry z turné Metal Odyssey)
3. IndoctriNation (obsahuje rozhovor se Shagrathem a zákulisní záběry z amerického turné)
4. The Insight And The Catharsis (obsahuje rozhovor s Vortexem a zákulisní záběry z Metal Massacre Tour)
5. Puritania (obsahuje zákulisní záběry z koncertu Mind Over Matter)
6. Tormentor of Christian Souls (obsahuje rozhov or s Nicolasem a zákulisní záběry z Japonska)
7. Kings Of The Carnival Creation (obsahuje rozhovor s Mustisem)
8. The Maelstrom Mephisto (obsahuje rozhovor s Galderem a zákulisní záběry z Jižní Ameriky)
(záznamy z koncertu Wacken 2001 a Stuttgart 2001)

Experience Live Misanthropy

LKA Stuttgart-Německo 4.4.2001
1.Tormentor of Christian Souls (5:30)
2.The Blazing Monoliths Of Defiance (4:44)
3.The Insight and The Catharsis (7:08)
4.The Maelstrom Mephisto (4:45)

Live at Wacken Open Air-Německo 3.8.2001
1.Blessings upon The Throne of Tyranny (5:22)
2.Kings Of The Carnival Creation (7:57)
3.Puritania (3:06)
4.IndoctriNation (6:10)

DVD 2
Live in Poland 1998
1.Stormblast
2.Entrance
3.Hunnerkongens Sorgsvarte Ferd Over Steppene

Festivals / Live 1999
Lowlands, USA, Mexico

Clips
1.Alt Lys er Svunnet Hen (1995)
2.Spellbound (By The Devil) (1997)
3.Arcane Lifeforce Mysteria (1999)
4.Puritania (2001)

Photogaleries
1.Oficiální tiskové fotky
2.Fotky z koncertu
3.Fotky ze zákulisí, poátelé
4.Fotky ze studia- nahrávání P.E.M.
5.Zboží (merchandise) s tématikou Dimmu Borgir

Bonus CD

Japonské bonusy
1.Masses For The New Messiah (5:11)
2.Devil's Path 2000 (6:05)

Live At Wacken Open Air 3.8.2001
3.Blessings Upon The Throne Of Tyranny (6:08)
4.Kings Of The Carnival Creation (8:35)
5.Puritania (3:37)
6.IndoctriNation (6:18)

Computer Download Section
Screensavery, Wallpapery, Winamp skiny, PC Themes
Celkový čas: 95:00 + 45:00 + Bonus CD 36 minut
Vydáno: 2002, Nuclear Blast
Live & Plugged vol.2 (Dimmu Borgir /Dissection)
Koncert nahrán 31.3.1997, Köln-Live music Hall
1. Mourning Palace (5:13)
2. Dodsferd (5:30)
3. In Death's Embrace (5:43)
4. Spellbound (By The Devil) (4:08)
5. Master Of Disharmony 4:15
6. Alt Lys Er Svunnet Hen 6:07
7. Mourning Palace (videoklip)
Mezi skladbami prostřihy z rozhovoru se skupinou
Celkový čas: Část Dimmu Borgir 39 minut, celkově asi 90 minut
Vydáno: 1997, Nuclear Blast

Mustis

25. srpna 2006 v 18:30 Dimmu Borgir
Mustis
klávesy
Jméno: Oyvind Mustafarta
Věk: 25 (2005)
Bývalé skupiny:
Vidder
Kromě kláves zvládá:
Ovládá hru na všemožné akustické nástroje.
Kromě klavíru hraje na i různé píšťaly, flétny
a také na housle.

Vortex

25. srpna 2006 v 18:29 | Nocturnal Daemon |  Dimmu Borgir


Galder

25. srpna 2006 v 18:28 Dimmu Borgir
Galder
kytara
Jméno: Thomas Rune Andersson
Věk: 30 (2005)
Předchozí pseudonym: Grusom
Předchozí skupiny:
Dodheimsgard
Další skupiny:
Old Man's Child
Kromě kytary zvlád:
baskytaru, klávesy, vokály

Silenoz

25. srpna 2006 v 18:27 | Metalistka |  Dimmu Borgir
Silenoz
kytara
Jméno: Sven Atle Kopperud
Věk: 29 (2005)
Předchzí pseudonym: Ed Damnator
Předchozí skupiny:
Malefic, Nocturnal Breed
Další skupiny:
Insidious Disease
Kromě kytary zvládá:
vokály