Silenozem komentovaná diskografie

15. října 2006 v 13:00 | Metalistka |  Dimmu Borgir
Silenozem komentovaná diskografie
For All Tid -1995-Původně se mělo jednat jenom o demo-materiál,ze kterého jsme pár skladeb poslali do firmy v Německu. Tam se jim to hodně zalíbilo,takže jsme ani chvíli neváhali,když nám nabídli první smlouvu.Byli jsme velice mladí,nezkušení, ale chtěli jsme mít vlastní album.Dotočili jsme k tomu pár skladeb a bylo to.Odehrálo se to už dost dávno,a tak si na další podrobnosti už nevzpomenu,snad jen že naše nástroje byly z dnešního pohledu k smíchu.S dneškem se to samozřejmě nedá vůbec srovnat.
Stormblast - 1996 - Hudebně pro nás bylo velkým krokem kupředu,i když po produkční stránce to byla katastrofa.To byl taky důvod k tomu,že jsme jej v loňském roce nahráli ještě jednou.Tehdy nás ale potkaly prakticky stejné problémy jako u debutu,tzn.nedostatek času ve studiu,velmi nízký rozpočet atd.
Enthrone Darkness Triumphant-1997-Zde už jsme se cítili hudebně ukotvení ve stylu,který jsme chtěli tvořit.Hudební kvalita nahrávky nám dodala sebevědomí.Album se docela dobře prodávalo a taky se hodně zvýšil počet našich živých vystoupení. Poprvé jsme také pocítili,co je to tlak,který na nás vyvíjela naše nahrávací firma.
Godless Sabate Garden-1998-Rozhodli jsme se mezi studiovými alby nahrát EP,které bylo jakýmsi zákuskem zaplňujícím čas před vydáním následující dlouhohrající desky.
Spiritual Black Dimensions-1999-Nahrávka,ke které jsme přizvali poprvé Vortexe jako hostujícího zpěváka.Nakonec se z něj vyklubal multiinstrumentalista,který je schopen zahrát prakticky na všechno.Nabídli jsme mu tedy,jestli by s námi nechtěl odjet turné,což nakonec přijal.Prakticky od té doby je u nás v kapela,i když jsme mu nikdy post stálého člena nenabídli oficiálně.Nikdy to nebylo míněno,že by se stal pevnou součástí,ale nakonec se to přece jenom stalo naprosto přirozenou cestou.
Puritanical Euphoric Misanthropia-2001 a Death Cult Armageddon-2003-Obě alba jsou si určitým tvůrčím způsobem podobná,i když zní každé trochu jinak.Obě byla napsána se stejnou intenzitou a dá se říci,že na těchto nahrávkách už zníme a hrajeme hodně zkušeně a vyzrále.Mezi ,,Death Cult Armageddon" a chystanou novinkou taky uslyšíte velký pokrok,tím jsem si jist.Nyní je ale těžké něco popisovat a porovnávat,jelikož s novinkou ještě nejsme hotovi.Navíc mám teď daleko blíže k čerstvému materiálu,takže na jeho hodnocení bych potřeboval minimálně měsíční odstip.
Zdroj:Spark 7/2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama