VADER > Opět na československém turné

26. listopadu 2006 v 15:20 | Metalistka |  Vader
VADER > Opět na československém turné
První prosincový víkend v Olomouci a v Praze a poslední předvánoční neděli ve slovenské Nitře zažijí zasvěcení fanoušci death metalový rituál v podání východních králů daného žánru, polských VADER.
V našich zemích je VADER jednou z nejprověřenějších death metalových formací vůbec a jak to tak v případě kvalitních kapel bývá, čím víc zde skupina hraje, tím hlubší kořeny zapouští a tím více fanoušků strhává na svou stranu. Na novince "Impressions In Blood" se Vader museli vyrovnat s tragickou smrtí svého bubeníka Docenta, jež byl nahrazen mladým talentem Darayem, který za bicí soupravou předvádí opět kousky neslýchané, stejně tak jako Docent, jež byl jednou ze základních ikon mezi death metalovými bubeníky. Vader přijíždějí s novou deskou, která ukázala kapelu v ještě extrémnějším hávu, než jsme byli doposud zvyklí. Rychlost nového alba je nedostižitelná a chvilkami dá vzpomenout na americké formace typu HATE ETERNAL. Dle frontmana Petra se jedná jen o první vykročení na nové cestě a nový skladatelský potenciál se prý bude ještě dále rozvíjet. Rozhodně je potřeba zdůraznit, že Vader patří mezi skupiny, které si svůj kultovní statut plně zaslouží a kvalitou své práce se stále posouvají výš a výš k pomyslnému metalovému Olympu, což se přirozeně týká i kvality jejich živých vystoupení. V prosinci tedy máte znovu možnost poznat jaké to je vidět VADER naživo.
Role předskokanů na svá bedra vzaly 2 domácí formace... Jako první předkapela se představí slovenští PATHOLOGY STENCH, mající na svém kontě 3 CD pod hlavičkou Shindy Productions, přičemž poslední zásek "Nezpyred", patří mezi ty nejpovedenější. Kapela produkuje brutální death metal a samozřejmě patří k nejužší slovenské špičce daného žánru. Po téměř roční pauze vyráží kapela opět na klubová pódia.
Úodní kapelou večera pak budou novicové na české grindové scéně, pražští UPRISE. Prověření muzikanti z kapel ALINATION MENTAL, CONTRASTIC, INTERVALLE BIZZARE či AHUMADO GRANUJO dali dohromady právě tuto partu a pokud máte rádi grind core ve stylu Terrorizer či Brutal Truth se špetkou death metalu, tak by vám Uprise rozhodně měli přijít k chuti. Novinkové MCD vyšlo také pod hlavičkou Shindy Productions. Koncerty začínají úderem 19. hodiny na všech zastávkách. V Nitře navíc vystoupí španělští deathmetalisté AVULSED na svém exkluzivním Slovenském koncertě.Lístky jsou k dostání v běžných předprodejích Shindy Productions nebo na www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz či na www.ticketstream.cz . Související linky: Vader - http://www.vader.pl Pathology Stench - http://www.pathologystench.sk Uprise - http://www.bandzone.cz/uprise Shindy Productions - http://www.shindy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIKNI

Klik...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama