Březen 2007

Biografie+discografie AE

16. března 2007 v 19:04 | Metalistka |  Arch Enemy
Tady je biografie a discografie Arch Enemy,která je z jejich české stránky http://archenemy.wz.cz. Když kliknete na fotku alba,tak se dostanete na tuhle stránku a tam naleznete další info k albu a mají tam i texty.Prostě skvělá stránky.
Biografie

Kdo jiný je rebel než ten, kdo je odhodlaný vzdorovat autoritě? Co je rebelie jiného než otevřené popření této autority?

Název ARCH ENEMY v překladu znamená něco jako "úhlavní nepřítel". jejich dotěrná filozofie vzbouřenectví je přesně to, co je odděluje od mas konvencí a posunuje je do první řady pohybu, který popírá zavedená omezení v hudební kreativitě.

Zakládající člen ARCH ENEMY, kytarista Michael Amott, se nikdy ve své kariéře ani životě neřídil zavedenými pravidly. V roce 1996 ho jeho touha smíchat dohromady melodičnost, agresi a vysokou technickou úroveň dohnala ke spolupráci se svým bratrem Christopherem, bubeníkem Danielem Erlandssonem a zpěvákem Johanem Liivou. Aniž by se obtěžovali něčím jako demo nahrávkou, se rovnou dali dohromady s prodecentem Fredrikem Nordströmem a natočili svůj debut, Black Earth-album, které je i po deseti letech milníkem v historii nejen švédského death metalu. V devadesátém osmém Michael Amott a Fredrik Nordström spoluprodukovali album Stigmata, které svojí technicko vypracovaností dostalo kapelu do nových sfér. Jako přivítání Sharlee D'Angela, bývalého basáka Mercyful Fate, bylo vydáno album Burning Bridges(1999), na produkci se opět podíleli Michael Amott a Fredrik Nordström. Nezapřitelné hudební kořeny ARCH ENEMY se projevily a vzniklo album s chirurgicky přesnou a zroveň ničící hudbou, na kterém všechno naprosto přesně zapadalo na své místo. I přes turné s Nevermore po severní americe, evropská turné s In Flames, Children of Bodom a Dark Tranquillity, tři japonská turné, vystoupení na Dynamo festivalu, blížící se vystoupení v Chile a společným koncertem s Cradle of Filth v Londýně, Michael Amott pořád cítil, že by mohli dosáhnout ještě mnohem dál.

V kopletně nečekaném a chaotickém sledu událostí byl v roce 2001 Johan Liiva nahrazen absolutně neznámou německou zpěvačkou Angelou Glossow a ta na svém debutu-albu Wages of Sin-předvedla nečekaný a naprosto výborný výkon. Reakce na její celosvětový debut před vyprodaným stadionem v Los Angeles v březnu 2003 byla více než nadšená, až extatická. Album bylo neustále propíráno v dokola se opakujících nadšených recenzích, obálky mezinárodních časopisů se skvěly logem ARCH ENEMY a Wages of Sin si drželo více než dobrou pozici v celoročních žebříčcích oblíbenosti, zatímco po metalovém světě se šířily aspoň trochu spolehlivé informace o novém albu. Metal Maniacs označili jako "nezastvující se a celkově nabité více než dost, aby si udrželo pozornost i těch s nejmenším zájmem o hudbu". Metal Edge prohlásili Angelu za "jeden z nejslibnějších talentů posledních let". Severoamerický Alternative Press rychle zařadil ARCH ENEMY mezi pět kapel, které představují "zvuk toho,co přijde". Toto hodnocení se mělo brzy ukázat jako prorocké-při vystoupeních na Beast Feast, Milwaukee Metalfest, New England Metal & Hardcore Festival, severoamerickém turné na kterém dělali předskokany Nile, jejich vlastním severoamerické turné a šesti vyprodaných koncertech v Japonsku.

Poháněni úspěchem a spojením s výjimečným anglickým producentem Andym Sneapem, na svém novém albu, Anthems of Rebellion (hymny rebelie), odhalili hlubší stránku své hudební propracovanosti. ARCH ENEMY si odvážně vybrali cestu změny jako způsob posunutí melodického death metalu o krok vpřed za deště kritiky. Posunuli jej aspoň o tři a nevypadá to, že by se jen tak nezastavili. Z téměř všech jejich skladeb je slyšet síla odhodlání bojovat až do smrti, silné vůdcovství, vzácný pakt věrnosti mezi hudebníky, kteří jsou, poeticky řečeno, spoutáni pokrevním poutem, a kteří se nezastaví před ničím, dokud se vnitřní rebel a spící duše vzbouřence nevzbudí v každém z nás.
Diskografie
Doomsday machine (2005)Dead Eyes See No Future EP(2004)
Anthems of Rebellion(2003)Wages of Sin(2001)
Burning Japan(živě 1999)xBurning Bridges(1999)x
Stigmata(1998)xBlack Earth(1996)x

Arch Enemy-fotky

16. března 2007 v 18:58 | Metalistka |  Arch Enemy

Metal-rozcestník

16. března 2007 v 17:05 Metal
*O metalu a ostatní*
*Skupiny*
Kdyby některé nešlo otevřít,tak napište do komentáře a já to opravím.

Pokud jste sami napsali nějaký metalový článek nebo historie nějaké kapely, návrhy na další skupiny aj. tak mi to posílejte na Nocturnal.Daemon@seznam.cz


Gothické obrázky 19

16. března 2007 v 16:35 | Metalistka |  Gothic

Gothické obrázky 18

16. března 2007 v 13:04 | Metalistka |  Gothic

Gothické obrázky 17

16. března 2007 v 8:55 | Metalistka |  Gothic

Gothické obrázky 16

16. března 2007 v 8:43 | Metalistka |  GothicLiteratura a fantasy-rozcestník

15. března 2007 v 16:02 | Metalistka |  Literatura a fantasy
Úryvky z knih, které mám nejradši..

Zeměplocha
Sága knih od T.Pratchetta...


Dokážete to přečíst?

13. března 2007 v 17:05 | Metalistka |  Zábava
DOKÁŽETE PŘEČÍST NÁSLEDUJÍCÍ VĚTU ?
V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY VLŠYO NJAVEO, ŽE NZEÁELŹÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE SOLVĚ. JEDNINÁ DLEUITŽÁ VĚC JE, ABY BLYY PNVRÍ A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŽUE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉU PEŘČETŠ. JE TO PROTO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŹÉ PENSÍMO, ALE SVOLO JKAO CLEEK. ZJÍAMVAÉ, ŽE ???

Klávesnicové zkratky

13. března 2007 v 15:07 | Metalistka
☺ = alt + 1
☻ = alt + 2
♥ = alt + 3
♦ = alt + 4
♣ = alt + 5
♠ = alt + 6
• = alt + 7
◘ = alt + 8
○ = alt + 9
◙ alt + 10
♂ alt + 11
♀ alt + 12
♪ alt + 13
♫ alt + 14
☼ alt + 15
► alt + 16
◄ alt + 17
↕ alt + 18
↑alt + 23
↓ alt + 25
→ alt + 26
← alt + 27
↔ alt + 29
▲ alt + 30
™ alt + 0153
® alt + 0174
© alt + 0169
¤ alt + (to tlačítko, které je hned vlevo od toho, kterým se maže)
@ alt + v
& alt + c
Đ alt + d
# alt + x
Zdroj:TADY

DIMMU BORGIR > „In Sorte Diaboli“ vyjde dřív

12. března 2007 v 21:00 | Metalistka |  Dimmu Borgir
DIMMU BORGIR zveřejnili obálku své nové desky "In Sorte Diaboli", kterou nakonec vydají o týden dřív, než bylo původně plánováno. Místo 7. května se deska objeví na evropském trhu 30. dubna. Německá premiéra alba se bude konat o další tři dny dříve, 27. dubna.
Zdroj:Spark

Bájná i současná zvířata...rozcestník

12. března 2007 v 17:00 | Metalistka
Zvířata
Draci
Hroši
TOPlist

Freddy versus Jason

11. března 2007 v 21:26 | Metalistka |  Moje oblíbené filmy
O ČEM FILM JE:
Freddy Krueger, kotelník, který bestiálním způsobem zprovodil ze světa několik dětí z Elm Street. Jedné noci se on sám stal obětí nespokojených rodičů, kteří vhodili do jeho doupěte zápalné lahve a brutální vrah uhořel. Ovšem z Elm Street se neztratil. Vrátil se a jako děsivá noční můra pokračoval ve svém vražedném řádění, a to tak, že se nejprve vplížil své oběti do snu a ve snu ji usmrtil...
Jason Voorhees jako desetiletý chlapec utonul v kempu u jezera Crystal Lake díky nepozornosti vedoucích. Jeho matka pak sérií brutálních vražd dosáhla toho, že byl kemp uzavřen, byť přitom sama zemřela. V jejím díle pak pokračoval sám Jason. Svojí mačetou bez milosti zabil každého, kdo se pokusil do kempu přijít...
A teď stojí tito dva zabijáci proti sobě.
Elm Street je již poklidné město. Na Freddyho, který je v pekle, se úplně zapomělo, čímž ztratil svou moc. Děti již legendu o něm neznají a jak říká sám Freddy: "Nevadí mi být po smrti, ale nebýt populární!" Rozzlobený se vůbec nehodlá smířit s myšlenkou, že by tam měl zůstat již napořád.
Jeho plán je jednoduchý. Poslat vraha Jasona Voorheese s mačetou do Elm Street, aby nastolil vládu strachu. A právě strach je to, co dává Freddymu sílu.
Jenže, ovládnout tak mocnou bytost jako je Jason není snadné, natož jak ho jen probudit ze spánku pod zemí?
A tak se mu v hlavě zrodí ďábelský plán - vezme na sebe podobu Pamely Voorheesové, aby přivedl Jasona zpátky na svět. Pro začátek se převtělí i do jeho první oběti, aby mu ukázal, že neumřel a že stále dovede zabíjet. A pošle jej do Elm Street s jediným cílem - zabíjet a šířit strach. A v tom strachu si lidé znovu vzpomenou na Freddyho a on bude moci opět páchat své brutální vraždy.
Z Jasona se stane stroj na zabíjení. Zatímco Freddy zůstvává v pozadí, Jason likviduje jednu oběť za druhou a s chutí si příjde zasekat i na párty do kukuřice. Zde je i dívka Gibb, která se opilá vydá z párty pryč a o pár chvil později uprostřed kukuřice usne ... a ocitne se ve Freddyho kotelně. Avšak ve chvíli, kdy už ji má Freddy na dosah, zasáhne Jason a sebere mu jeho oběť přímo před nosem. Freddy si uvědomí, že Jason už jen překáží a je na čase poslat jej zpátky do pekla. Dobrovolně ovšem Jason určitě neodejde...

Děj vrcholí ve finálním střetu obou zabijáků u jezera Crystal Lake. Pojetí souboje tak trochu připomíná efekty z filmu Matrix, ale nudit se určitě nebudete.
Z hereckých představitelů jednoznačně vynikají oba zabijáci a nechybí ani Freddyho černý humor. Ostatní, zejména teenageři, zůstavají bokem a vyjímá se mezi nimi pouze Monica Keena jako půvabná Lori, která v některých scénách působí dost sexy.
***

Film je prostě vytvořen přesně podle narýsovaných pravidel žánru - Celý děj filmu se prakticky točí kolem dvou hlavních hrdinů - Freddyho a Jasona, avšak nechybí zde partička mladých lidí, kteří začínají tušit, koho mají proti sobě. A pokud chtějí zachránit své životy, musí se oběma zabijákům postavit a pokusit se poslat je tam, odkud přišli.
Hned po pár prvních minutách vám sice bude jasné, kdo pravděpodobně zemře, a kdo přežije, ale to je u hororů běžné. Navíc Jason je hodně aktivní masový vrah, který se s radostí sobě vlastní vrhne na ravovou párty a poseká tam pár (desítek) lidí, takže sice víte, kteří hlavní hrdinové zůstanu na tomto světě, ale u vedlejších postav si vůbec nebude jistí, kteří z nich se za chvíli bude snažit (marně) odplazit od neodbytného zabijáka.
Ale ze všeho nejvíce se jistě budete těšit na finální střet Freddyho a Jasona. Ten, ale nebude tak bombastický, jak byste očekávali. Určitě není nudný, ale mohlo to být lepší.
PROSTĚ...
Obě série jsou samozřejmě v lecčems odlišné a to je skutečnost, kterou je třeba brát v úvahu. Freddyho filmy obsahují díky jeho morbidním kouskům spoustu černého humoru, což se o většině filmů s Jasonem říct nedá a pokud se nesmějete tomu, že má někdo mačetu zaseknutou v hlavě tak si bránici moc neprocvičíte. To je hlavní důvod, proč se Freddy vs. Jason atmosférou víc podobá sérii z Elm Street, než Pátkům třináctého. Je to samozřejmě pochopitelné, protože crossover je v podstatě kompromis, navíc jsou oba hrdinové už dávno součástí horrorové popkultury, takže jde hlavně o zábavu. Jason už se neobjevuje jen když má zabít a na plátně je stejnou dobu jako Freddy, aby nebyli ošizeni fandové ani jedné strany.
Freddy i Jason mají svůj nezaměnitelný styl. Spálený kotelník má opravdu černý smysl pro humor a jeho likvidování obětí je vždy originální (krvavé), na druhou stranu i Jasonova klasická poprava mačetou má svůj styl…
A navíc ani jednoho z nich není zrovna jednoduché zničit. A, že se o to snažila a snaží spousta lidí v několikadílných sériích hororů.
Závěr filmu: Jason probodne Freddyho jeho vlastní rukavicí (i s rukou), Freddy pošle Jasona pod kytičky (do vody) a nakonec zemře (vážně je mrtvý?) i Freddy, když mu hrdinka Lori usekne hlavu.
Ke všemu má ale film variabilní konec (tři verze), takže pokud jste ho ještě neviděli, můžete si vlastně vybrat, jak chcete aby zkončil :)) zda vyhraje Jason, Fredy, nebo to bude remíza :)) Ovšem základní konec je takový, že Jason vystupuje z vody a v ruce drží Freddyho hlavu, která těsně než zmizí ze záběru kamery na diváky mrkne - dočkáme se pokračování ;)
Ovšem je rozhodně originálním nápadem, aby se v jednom titulu setkaly dvě klasické hororové postavy, které měly vlastní série. A tentokráte se to i docela vyplatilo. Ne, že by Freddy Vs. Jason byl nějak příliš revoluční, ale na druhou stranu to není další z průměrných vyvražďovaček, a to především právě díky tomu, že "likvidátor" není jen jeden, ale dva a navíc, i když nejdříve stojí bok po boku, se nakonec pustí sami do sebe.
Freddy Vs. Jason je příjemným oživením dvou legendárních hororových zabijáků, které se nekompromisně drží žánrových hranic. Není příliš inovativní, ale také není nudnou podívanou. Určitě jde o nadprůměrný horor, který pobaví i vyděsí. Dokonalá zábava na páteční (nejlépe 13-tého) večer…
A navíc, Freddyho čepele i Jasonova mačeta jsou stále sympaticky ostré…
Freddy vs. JasonFreddy vs. Jason


Jak pobavit stopaře?

8. března 2007 v 17:56 | Metalistka |  Zábava

Chcete pobavit stopaře?

- Zastavte, zeptejte se kolik je hodin a poté rychle odjeďte.
- Zeptejte se: "Máš strach ???"
- Při rychlosti nad 130 km/h simulujte epileptický záchvat.
- Vypijte za jízdy 1 litr 40% vodky.
- Při rychlosti nad 180 km/h pusťte volant a začněte strašně ječet.
- Po nastoupení stopaře se zadumaně dívejte na volant a poté vyřkněte zaklínadlo: "Abraka dabra, čárymáry fuk !!!" poté vyčkejte pět minut, než se rozjedete se slovy: "Umřeme".
- Nedržte volant a tvrďte, že až vjedete do zatáčky, zhypnotizujete volant, aby se sám otočil.
- Dělejte mrtvého.
- Vydávejte zvuky typu: Hulááááhhhh, muheháááá, uruguááááá, muuuummmuuu ugrrrrr
- Opakujte: "Vždycky jsem chtěl spáchat sebevraždu."
- Poté co stopař nastoupí zakřičte: "Ty vrahu !!!"
- Zastavte, otevřete kufr, vystupte a mluvte do kufru: "Jestli nebudeš hodnej, tak tě stáhnu z kůže !"
- Nepřetržitě se smějte, pokud možno nahlas.
- Přilepte se co nejblíž k volantu a broukejte si: "Všechny je zabiju, všechny je zabiju."
- Nařiďte stopařovi, aby řadil kdykoliv mu to řeknete.
- Přezujte se za jízdy.
- Převlékněte se za jízdy.
- Při zpozorování policejního vozu začněte ječet: "Sakra, našli nás!" a snažte se nenápadně ujet.
- Zpívejte si nahlas: "Jsi moje máááma, moje máááma !"
- Zdřímněte si.
- Nasaďte si hokejovou přilbu.
- Jeďte s vykloněnou hlavou.
- Za jízdy se upřeně dívejte před sebe a zeptejte se: "Taky nevidíte vůbec nic ?"
- Na semaforu začněte strašně vulgárně nadávat.
- Sledujte upřeně tachometr a ustrašeně naříkejte: "Ne, ne, ne néé ééééééééé!"
- Zastavte na vlakovém přejezdu a začněte hrát Game-boy.
- Před prudkou zatáčkou začněte brečet se slovy: "Já to nedokážu..."
- Vytáhněte mobil, vytočte jakékoliv číslo a mluvte do telefonu: "Haló, Zede, chytil jsem jednu mouchu."
- Vyhrožujte, že jestli nezačne zpívat Tragedy od Bee Gees, tak se nabouráte.
- Řiďte zubama.
- Řiďte nohama.
- Při rychlosti 100 km/h v obci se zeptejte: "Kde že je ta brzda???"
- Utečte.
- Mávejte stopařům.
- Používejte často klakson.
- Při policejní kontrole, či na celnici se vykloňte k strážníkovi a potichu šeptejte: "To je on, to je óóóón.
- Při nastoupení stopaře si nožem udělejte zářez na volantu.
- Hrajte retardovaného.
- Houpejte se v sedadle.
- Při vyložení stopaře se rozlučte se slovy: "Vím kde bydlíš" a s psychopatickým smíchem se rozjeďte pryč.

Klipy Moonspell

8. března 2007 v 16:19 | Metalistka |  Moonspell
Moonspell - Finisterra
Moonspell-Vampiria
Moonspell-opium
¨Zdroj klipů: YouTube

Moospell fotky

8. března 2007 v 16:09 | Metalistka |  Moonspell