Březen 2007

Luis Royo

3. března 2007 v 15:37 | Metalistka |  Moji oblíbení malíři
obr 1-Luis Royo Size: 4116 bajtů, 85 x 120 px.

Luis Royo přišel na svět roku 1954 v Olalla, Teruel (Španělsko)…..leč v některých publikacích je pro změnu uváděn rok narození 1945 v Cutandě,to jen tak na okraj.Ve věku 6 měsíců se s rodiči stěhuje do města Zaragoza ,kde žije prakticky dodnes.Již odmala měl rád kreslení,ale pod tlakem rodičů,kteří se báli ,že by se jako malíř neuživil,začal studovat obor stavební kreslíř na Industrial Mastery School.Brzy ,ale podle vlastních slov zjistil,že je mu bližší výzdoba a vnitřní design. Proto ve studiu pokračuje na Applied Arts School v Zaragoze a zároveň v této době (1970-71) navštěvuje kurzy na umělecké škole.
Po ukončení studii pracuje 8 let jako designér a navrhuje vnitřní prostory budov.Součastně s touto prací se věnuje i vlastní tvorbě.Ovlivněn stylem Rafaela Canogara maluje olejem mezi lety 1972-76 velké malby kritizující společnost, policii atd.,které následné vystavuje.Vše vrcholí rokem 1977,kdy jeho malby jsou vystaveny v několika městech Španělska.Píše se rok 1978 a L.R. okouzlil Francouzský comics a hlavně práce umělců jako Enki Bilal a Moebius.Po rozvaze roku 1979 opouští práci ve studiu a naplno se vrhá do tvorby comicsů pro časopisy a fanziny.Uzavírá se před společností a během pár let vyprodukuje množství comisů, s kterými následně objíždí ve Francii různé comicsové vydavatelství.Počátkem 80 let se jeho comicsi vystavují nejdříve Angouleme Fair a roku 1981-82 jsou vydávány v časopisech El Vibora, Rambla či Heavy Metal.
V roce 1983 přichází pro kariéru L.R. další zlom a to když na výstavě comicsu Comic Fair v Zaragoze potkává Rafaela Martíneze.Ten mu navrhuje,aby pro Norma Editorial vytvořil 5 ilustrací.Royo zakázku přijímá a tak začíná jeho spolupráce s vydavatelstvím Norma Editorial ,která trvá dodnes.
Luis Royo opouští comics a vrhá se naplno do tvorby ilustrací,které mu přinášejí netušenou svobodu.Jeho práce opouštějí zemi a jsou často publikovány takřka celosvětově.Pracuje v USA,Švédsku,Anglii,dělá obaly knih pro takové giganty jako jsou Tor Books, Berkley Books, Avon, Warner Books, Batman Books.Zároveň přijímá zakázky i od časopisů Heavy Metal, National Lampoon ,ale nezříká se ani Evropský magazínů jako např. Cimoc, Comic Art, Ere Comprime, Total Metal.
Paralelně s ilustrací se ještě věnuje comicsu,roku 1985 mu u Colección Rambla vychází některá jeho alba.Kapitolu tvorby comicsu uzavírá následující rok u Ikusager Ediciones S.A. vydáním experimentálního alba Desfase.Od této doby se již ke comicsu nevrací a věnuje se dál jen ilustraci na přebaly knih.V této době je jeho hlavní technika airbrush ,ale nebojí se experimentovat a hledat stále nové techniky malby.Jednotícím tématem jeho maleb je pak lidské tělo,hlavně krásné ženy a nestvůry,které umísťuje do různých středověkých,ale i budoucích světů.
Další milník v kariéře Luise Royoa nastává roku 1992,kdy Norma Editorial vydává album Woman,výběr autorových ilustracích za posledních 8 let.Album je tak úspěšné,že vychází ještě ve Francouzské a Německé mutaci.Royo je konečně naplno objeven jako vynikající malíř ,díky tomu pořádá výstavy svých originálů,na kterých ukazuje krásu ženského těla.Neusíná,ale na vavřínech, snaží se dál posouvat své malby dál a dál.V jeho díle se vedle airbrush začíná více objevovat pastel ,ale i olejové barvy,které podtrhují výslednou barevnost hotového díla.
Roku 1994 vychází pod Normou Editorial další album MALEFIC,toto album je zároveň vydáno i ve Francii,Itálii atd.Úspěch tohoto alba ilustruje i fakt,že mu časopis Heavy Metal věnoval celou jednu stranu.
Následující rok zastihuje Royoa jíž jako známého fantasy a scifi ilustrátora,navazuje nové spolupráce např. s vydavatelstvími Ballantine, Doubleday či s Penthouse Comics, Marvel atd.
V roce 1996 se malířův obraz objevuje na přední straně časopisu Penthouse,ten navíc obsahuje i krátký článek o autorovy.Luis Royo v tomto roce získává i druhé místo SPECTRUM III o nejlepší fantasy malbu.Navíc mu u Normy vychází další velké album maleb a kreseb SECRETS.
Rok 1997-jeho ilustrace jsou takřka všude,ilustruje mnoho významných knih a časopisů.Heavy Metal mu svěřuje malbu obalu k 20 výročí časopisu,navíc se Royo podílí i na ilustracích k filmu Heavy Metal:Fakk2 s Julie Strain.Pro velký zájem jdou vydána alba WOMEN a MALEFIC i pro Americký trh.
Že je autor velmi plodný a jeho díla neztrácí kvalitu,svědčí i fakt,jakým tempem autor vydává s Normou Editorial nové alba.Tak např.rok 1998-album III MILLENIUM-zde Royo podává svou vizi konce tisíciletí, DREAMS(1999)album s ukázkou publikovaných prací za 10let, EVOLUTION(2001)-stejně jako předchozí album obsahuje práce na zakázku.
Mimo těchto skrze komerčních alb malíř vydává,pro něho osobnější díla,která jsou v daleko menších formátech než klasická alba a to např. CONCEPTIONS I-III(2001-2005),kde ukazuje jak už název napovídá své náčrty k finálním ilustracím.Dále to je PROHIBITED BOOK I-III(1999-2003),ilustrace v těchto knihách jsou více erotické a duchovní než komerční malby pro vydavatelství,např.v USA by je vůbec na přední strany neotiskly.
Při výčtu alb se ještě zmiňme o Prohibited Sketchbook(2004),které na předchozí alba úzce navazuje(jsou zde skici právě k Prohibited Book I-III).A nakonec ještě nesmím zapomenout na art book Labyrinth Tarot(2004),který Royo nejen ilustruje,ale kompletně k němu vytváří text.
Zdroj:TADY

Nazgulové

3. března 2007 v 12:42 | Metalistka |  Nazgulové

Skřet

3. března 2007 v 12:40 | Metalistka |  Skřeti

Metalisti,princezna a drak

3. března 2007 v 11:46 | Metalistka |  Only METAL
Tohle jsem našla na jednom blogu,je to dost na výzub ale je to blbost:D

Situace:

V hradu hlídaném drakem je uvězněna krásná princezna. Tady je příběh, jak to dopadne, když tam dorazí různí metalisti coby rytíři.

Power metal:
Metalista přijede na bílém jednorožci, unikne drakovi, zachrání princeznu a pak se s ní miluje v kouzelném lese.

Thrash metal:
Metalista přijede, bojuje s drakem, zachrání princeznu a ošuká ji.

Heavy metal:
Metalista přijede na harleyi, zabije draka, dá si pár piv a ošuká princeznu.

Folk metal:
Metalista přijede s přáteli, kteří hrají na akordeony, violy, flétny a spoustu dalších podivných nástrojů, drak usne (z všeho toho tancování). Pak všichni odjedou.....bez princezny.

Viking metal:
Metalista připluje na lodi, zabije draka svoji velkou sekyrou, stáhne ho z kůže a sní. Znásilní princeznu k smrti, ukradne její věci a před odjezdem zapálí hrad.

Death metal:
Metalista přijede, zabije draka, ošuká princeznu, zabije ji a odjede.

Black metal:
Metalista dorazí o půlnoci, zabije draka a nabodne ho na kůl před hradem. Potom ošuká princeznu do zadku, vypije její krev během rituálu před tím, než ji zabije. Pak ji nabodne na kůl vedle draka.

Gore metal:
Metalista přijede, zabije draka a rozhází jeho vnitřnosti před hradem, ošuká princeznu a zabije ji. Potom ji znova ošuká, rozpáře břicho a sní její vnitřnosti. Potom to, co zbyde, ošuká ještě jednou, spálí mrtvolu a ještě jednou ošuká.

Doom metal:
Metalista přijede, spatří jak je drak obrovský, pomyslí si, že ho nemůže nikdy přemoct, potom propadne depresím a spáchá sebevraždu. Drak ho sní a princeznu si dá jako dezert. A to je konec smutného příběhu.

Progressive metal:
Metalista přijede s kytarou a zahraje 26 minutové sólo. Drakoň se z nudy zabije sám. Metalista dorazí do princezniny ložnice, zahraje další sólo s použitím všech technik a melodií, které se naučil v posledním roce na konzervatoři. Princezna uteče a vydá se hledat Heavy metalistu.

Glam metal:
Metalista přijede, drak se začne smát, když uvidí jeho zjev a nechá ho projít dovnitř. Poté, co vejde do hradu, ukradne princezně make-up a začne natírat hrad nádhernou růžovou barvou.

Nu metal:
Metalista dorazí v Hondě Civic a pokusí se bojovat s drakem. Jenže uhoří, když jeho debilní pytlovité oblečení chytne plamenem.

Redneck metal (Kabát, Alkehol...):
Metalisti přijedou, draka vožerou, poblejou a pak jdou pro vidle a kydat hnůj.

Necro metal:
Metalista přijede, s drakem si dá panáka správně uleželý krve, pak zabije princeznu, s drakem jí sežerou na půl, jejíma ostatkama vyzdobí sklep hradu, a tam se ubytuje. Na píchání si jde vykopat nějakou řádně odleželou princeznu.

Speed metal:
Metalista vběhne do hradu, rychlostí blesku ošuká princeznu, která si toho ani nevšimne. Metalista pak uteče tak rychle, že si ho nevšimne ani drak.

Alternative metal:
Přijede metalista s dredy, s drakem zahulej a zatripujou a drak se promění v urostlého černocha. Společně ztripujou princeznu a ošukaj na gangbang. A jestli neumřeli šukaj jí dodnes.

Cyber metal:
Metalista se rafinovaně teleportuje drakovi do zad, načež ho ze zálohy eliminuje několika zkušenými ranami robustním samplerem NN-19 (napřed si to 10x vyzkoušel v simulátoru). Pak se teleportuje k princezně, uškrtí jí H-čkem z jeho sedmistrunky, naskenuje ji a udělá jí to ve virtuální realitě. Nakonec se odloguje z hradu a půjde na colu.

White (křesťanský) metal:
Metalista vejde do hradu, draka soustavným kázáním obrátí na víru a princeznu odvede do kláštera.

Atmospheric metal:
Ještě dřív, než se metalisti k drakovi dostanou, chcípnou únavou z neustálého tahání svých mnoha nástrojů.

Hollywood metal:
Metalista přijede, pustí se s drakem do křížku, nečekaně vyhraje, a pak o tom natočí telenovelu o 548562-ti dílech.

Symphonic metal:
Dorazí celý orchestr a vytvoří z hradu jedno veliké mraveniště. Drak tedy má zásoby na zimu.

Gothic metal:
Metalista přijede, draka zkrotí a jde se s princeznou kochat pohledem na půlnoční hřbitov.

Tranz metal:
Metalista přijede stopem, zabije princeznu, vošuká draka a odevede si ho do kapely.

Industrial metal:
Metalista přijede, postaví vedle hradu továrnu a drak i princezna se udusí jejími zplodinami. Hrad se začne rozpadat, a tím je nádherné dílo Glam metalisty nenávratně zničeno.

Hard core:
Hardkórista vrazí do hradu a draka seřve tak, že sám popadne princeznu a letí ji vrátit králi.

Grind core:
One ... two ... three ... four ... DRAAAAAAK!!!
Zdroj:Metal žije