Type o Negative-historie

26. března 2007 v 16:40 | Metalistka |  Type o Negative
Type O Negative

Vznik: 1990

www: http://www.typeonegative.net/

Zdroj: TADY
Biografie

Brooklynská, goticky temná kapela Type O Negative vznikla počátkem roku 1990. Do jejího čela se postavil urostlý zpěvák, basista a později také kytarista a hráč na klávesové nástroje Peter Steele (vl. jménem Peter Ratajczyk). Dalšími členy se stali, bubeník Sal Abruscato, kytarista Kenny Hickey a klávesista Josh Silver. Čtveřice za šest týdnů natočila debutové album "Slow, Deep & Hard", jež se dostalo na pulty prodejen v roce 1991. V dalším roce se skupina z úsporných důvodů natočila falešnou živou nahrávku "The Origin of the Feces (Not Live at Brighton Beach)". Všechny skladby byly natočené ve studiu a teprve dodatečně doplněné o ruch publika, pískot, potlesk, včetně Steeleových keců mezi jednotlivými písněmi.

Po natočení třetí, průlomové, multiplatinové řadovky "Bloody Kisses", s hity "Black No. 1" a "Christian Woman", odpadl v první polovině roku 1993 Steeleův dlouholetý přítel Sal Abruscato. V létě téhož roku jej na turné nahradil bicák Johnny Kelly. Čtveřice již v té době měla početný zástup příznivců. Peter Steele na 'Krvavých polibcích' ubral na svém dřívějším zlostném výrazu a pustil se do tragicky laděných textů. Deska v sobě odrážela vlivy Black Sabbath, Doors a někdejších průkopnických gothicko-rockových skupin. Sound Type O Negative byl s využitím elektroniky přioděn do modernějšího hávu. Steele & spol. se vzápětí začali zviditelňovat předskakováním před známými skupinami jako Mötley Crüe, Nine Inch Nails či Queensrÿche.

Nejúspěšnější deskou v kariéře souboru se stala čtvrtá řadovka "October Rust" z roku 1996, podpořená rotujícími videoklipy "My Girlfriend's Girlfriend" a "Love You to Death. Přinesla nápaditý doom metal kombinovaný s bohatou gothic-rockovou obrazností a nezaměnitelným hlasovým projevem sahajícím od intimního projevu až k mocným chrámovým efektům.

V roce 1999 skupina zrealizovala poměrně depresivní studiovku "World Coming Down" s dominujícími kytarovými riffy a temným 'bručivým' zvukem. Na světlo světa byly vytaženy osobní krize, deprese, zklamání, beznaděj a sebevražedné myšlenky. Odrážely bezprostřední reakcí kapely na smrt milovaných blízkých i na nepravosti světa.

Na desce "Life is Killing Me" z roku 2003 kapela čerpá ze své minulosti. Čtveřice se vrátila k náladám svých nejúspěšnějších alb. Na albu mísí stylové nálady gotiky, stoner rocku, doommetalu a rockové muziky. Kromě osobitého zvuku na desce nechybí ani staré dobré ingredience, nihilistický humor, a otázky spojené se smrtí, láskou a sexem. Obal desky, zelená 'srdeční křivka' na černém pozadí se plně nese v duchu základních dvou barev Type O Negatives. Na albu je zařazena coververze "Angry Inch", pocházející ze stejnojmenného filmu, který byl později i upraven do muzikálu "Hedwig and the Angry Inch". Jedná se o pitoreskní příběh muže, který se chtěl stát ženou, avšak vše se nakonec zvrtne tak nešťastně, že nemá ani penis ani vagínu.

V březnu 2007 kapele vyšla studiová deska "Dead Again".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama