ROZHOVOR S BIG BOSSEM Z ROKU 1992

8. června 2007 v 18:36 | http://rootan.net/ |  Root
1) Co se dělo ve dnech 22. září - 12. října?
No, takže už v datu je chyba, bylo to od 22. září do 17. října a točili jsme druhou desku, která se jmenuje THE HELL SYMPHONY česky PEKELNÁ SYMFONIE. Celá deska je v angličtině nazpívaná, protože je to pro metal nejlepší jazyk. Metal se v češtině moc zpívat nedá, protože narazíš na ž, š, č a je to prdeli, že? Proto jsem to zpíval anglicky a taky proto, že o tuto desku je zájem venku. Notabene, můžeš si to potvrdit - zpívá snad KING DIAMOND dánsky nebo SEPULTURA španělsky nebo zpívá KREATOR a DESTRUCTION německy? Nezpívají že? Takže proč bychom měli zpívat česky. Texty mají lidi v desce. Jinak je deska dlouhá 41 minut a obsahuje 10 skladeb. Na CD disku, který bude dlouhý 45 minut bude 12 skladeb. Na desce jsou skladby v tomto pořadí: "Infernal Side" - BELZEBUB (instr.), BELIAL, LUCIFER, ABADDON, ASMODEUS, "Noctural Side" - SATAN, LEVIATHAN, ASTAROTH, LOKI, THE PRAYERS (to je od Baudelaira motlitba k Satanovi). Ty skladby SATAN a THE PRAYERS nebude možno hrát veřejně, protože jsou natočeny tím způsobem, že SATANA jsem natočil celýho sám, všechno co tam je no a THE PRAYERS, tam je použito asi pět akustických kytar. Dále jsou tam použity třeba lesní rohy, jak už jsem o tom kecal v Rock and Popu. Většinu věcí jsem složil já s Blackoshem. Já tam mám samostatný asi tři skladby, Blackosh taky tři a zbytek je společnej. Bonus na CD jsou skladby PŘÍSAHA a SATANŮV POCHOD, kterej lidi znaj. Všechny skladby jsou absolutní novinky.

2) Je na pekelné symfonii něco zvláštního?
To už jsem všechno řekl, ale chtěl bych zdůraznit, že nepoužívám na hlas vůbec žádnej efekt, čili všechno co tam lidi uslyší je můj přirozenej hlas a jsem velice hrdej na to co se mi tam podařilo vytvořit. Pochopitelně, že je tam hall echo, to je jasný. Myslel jsem efekt, kterej hlas zkresluje.
3) S jakým cílem natočil ROOT takovou netradiční muziku?
Hlavně jsme chtěli dokázat a vyvrátit ty pomluvy, že neumíme hrát, to je jedna věc. Tady dokazujeme, že umíme hrát velice dobře. A netradiční... Já si myslím, že je to u nás tradiční, je to opět peklo, opět se zde zabýváme pekelnou tématikou. Už podle názvu skladeb je to patrné. Tam se zabývám tím, co ke kterému jménu pekelnému přísluší, čili, BELZEBUB je pánem vzduchu, BELIAL je pánem podzemí, LUCIFER pánem poznání atd. Já tam vlastně vysvětluju, co ten dotyčný dělá. V moderní terminologii by bylo, jaká je jeho funkce ha, ha. Já si fakt myslím, že to není netradiční. Netradiční to bude spíš v tom, že tvrdíme, a tvrdí to všichni co to slyšeli, včetně zaměstnanců studia, že něco takovýho ještě u nás nahranýho nebylo. A na to jsme velice hrdí!!!
4) V čem se bude lišit ZJEVENÍ a THE HELL SYMPHONY?
No, hlavně právě v té technice hry, super vybroušené kytarové technice. Blackosh i DAN se zde velice vyznamenali. No a bicí... ty jsme natočili za tejden, tudíž jsme tam nepustili jeden nekvalitní úder, bubeník (Black Drum) tak dřel, že za týden po natáčení bicích odjel ze studia s obvázanýma zápěstíma a prohlásil, že už studio nikdy v životě nechce vidět. Takže takhle se tam makalo a dřelo. Ano, pochopitelně jsem vychlastal hektolitry chlastu než jsem natočil zpěv. A k tomu lišení se: bude se lišit precizností vypracování od jedničky. Ovšem nezatracujme jedničku. Jednička je vynikající a je to zmapování historie ROOT. Takže ta vyjít musela. A další desky ROOT, ty pochopitelně budou. A budou každá zcela jiná, bude to pochopitelně logickej vývoj kapely. Nechceme ustrnout, ano? Aby naše desky byly od začátku do konce stejný a potom jsme začali kopírovat třeba sami sebe jak se to děje u mnoha kapel. To nedopustíme.
5) Mnohdy se mluví o souvislosti s ROOT pouze se jménem Big Boss a s pojmem satanismus. Dobrá, ale co ostatní členové kapely, čím jsou zajímaví? Jak se staví k natáčení? Jaký je vztah mezi tebou a jimi?
No je to pravda a proto by jsi měl taky udělat rozhovor s někým jiným, než jenom se mnou. A o satanismu se s nikým nechci bavit, když se jedná o ROOT, protože satanismus jako filozofii sice ROOT propaguje, ale když se chce se mnou někdo bavit o ROOT, tak si musí vybrat, buď ROOT nebo satanismus! A co je zajímavý na ostatních členech ROOT? Ha, ha to já nevím. Možná, že je zajímavý, že mají dvě ruce a dvě nohy, co? Normálně mají hlavu jak já, dvě oči jak já a mozek jak já a všechno máme stejný. , takže zajímavýho na nich není nic. A jak se staví k natáčení? No, tak takovej Blackosh, to je nesmrtelnej dříč, to stejný platí o Black Drumovi, DAN je spíš takovej flegna, neumí se moc soustředit, ale jde to. Jakej je vztah mezi náma. No, mezi náma je vztah velice dobrej, já jsem nervák a je potřeba mě občas krotit a tak dál, ale vztah je dobrej a takový ty bouřky - to jsou jenom přeháňky. To je přeci normální, k tomu dojít musí, nemůžeme se neustále milovat. Sem tam se i pohádáme. Považuju to za takovej ventil, nebylo by to snad normální, kdyby jsme se nikdy nepohádali. Ale jak říkám, jsou zcela běžný záležitosti. Ale opravdu by bylo dobrý zeptat se jich, udělej s nima rozhovor a hotovo.
6) Proběhne opět křest LP, ten loňský byl velice vydařený...?
Jasně letos bude opět křest a opět v Praze v kulturním domě Dopravních podniků na Vltavské. Bude 21. listopadu. Deska vyjde v rekordně krátké době, v podstatě měsíc po natočení. Bude 7000 desek, 10000 kazet a 2000 CD disků. Takže by se mělo na všechny dostat. O desky není moc zájem, spíš se budou dělat kazety. Na křest je pozvaná spousta lidí, takže fans uvidí známé osobnosti. Kdo to bude křtít neprozradím, aby to bylo překvapení. Věřím, že bude ještě lepší než ten loňskej. 26. listopadu bude křest pro Slovensko v kulturáku Dubrevka, kde jsme už několikrát hráli, je to tam vynikající. Tam budou taky známí lidi pozvaný a kdo to tam bude křtít taky neprozradím he, he.
7) Loni bylo obrovský sraní s obalem, jak je tomu letos?
Letos to sraní s obalem není, protože jak jsem už někde říkal, když jsme šli do studia, obal šel do výroby, Sem tam se na něm opravovali chyby a toho 21. by to mělo být opravdu venku.
8) V některých skladbách na Zjevení (anglická verze) jsou slyšet nedostatky ve zpěvu. Jak byly odstraněny?
Ano, nedostatky ve zpěvu tam jsou, proto jsme tu angl. verzi nepustili ven, ale nejsou tam nedostatky jen ve zpěvu, jsou tam nedostatky hlavně v mixu. Nějak se to posralo celý, takže jsme to nepustili ven, no. Existuje pár kousků, který má pár lidí v tomto státě a pár lidí venku, ale oficiálně jsme to ven nepustili. Jak jsem to vyřešil teďka, no tak co když jsem zjistil, že vlastně umět hovořit anglicky ještě neznamená umět zpívat anglicky, a protože jsem moc chtěl, aby to bylo nazpívaný dobrou americkou angličtinou, tak jsem musel na tři tejdny se ponořit do studia zpěvu Arayi a zpěvníků jinejch americkejch kapel, ne abych je kopírovat, ale abych pochopil jak zpívají. Takže jsem vzal texty a poslech muziku a studoval co vyslovují celé, co ne, co polykají, jak pracují rytmicky s hlasem atd. Myslím si, že se mi to podařilo dobře, dokonce se ve studiu ptala jedna německá kapela, kde jsme vzali toho americkýho zpěváka. Opravdu si myslím, že je to nazpívaný dobře.
9) Chtěl by jsi něco dodat k prodeji a distribuci ZJEVENÍ?
...no ZJEVENÍ. To bylo celý posraný! Ta deska vyšla s půlročním zpožděním. Čili jsme propásli ten termín, ve kterým lidi na tu desku čekali. Potom to firmy, které tu z komerčních důvodů nechci jmenovat odkoupili, uskladnili ve svých skladech, z konkurenčních důvodů to nedali ven, na což se přišlo až na tři měsíce atd. Takže celý ZJEVENÍ byl průser a já se o tom radši nebudu zmiňovat, protože bych se hrozně nasral. Je to za náma, teď už jsme chytřejší. Víš, to je právě ten bordel tady na tom trhu československym. Ty obchodníci se ještě neumějí orientovat a všechno to spíš poserou, než aby se snažili na něčem vydělat.
10) Jsou problémy s koncertováním na Slovensku?
To je pochopitelný, že jsou. Tam jsme už dokonce zakázaný! Ha, ha, ha. Ale ten druhej křest je v Bratislavě, takže Bratislava se nás nebojí a zbytek Slovenska se nás bojí. Je to škoda, protože ty fans nás na Slovensku nikdy neuviděj. Je to jejich problém. Kdyby já nevím ha, ha udělali někde demonstraci ha, ha tak by to bylo dobrý, kurva. MY CHCEME ROOT - to by byl nářez, že? Místo toho, aby řvali my chceme chleba a my chceme pánbíčka by řvali MY CHCEME ROOT!!! No, proč by nemohla být takováhle demonstrace, že jo. Jinak se tam asi nedostaneme.
11) Máš teď nějaký trable s poldama viď?
Jo, mám ,mám. Teď jsem byl u výslechu, ale víceméně jako svědek. Hráli jsme na festivalu ve Chvaleticích a tam nějakej debil po nás začal házet kameny a tak jsem mu vysvětlil ať to nedělá a pozval jsem ho na jeviště. No a on tam do mě drbl a já jsem bez brejlí slepej, takže vidím hovno a padl jsem na bedny. To ovšem neměl chlapec dělat, tím si podepsal ortel. Fans se na něho vrhli a utloukli ho. Borec má třikrát přeraženou čelist. No tak to jsou ty problémy. Policajti do toho ryjou. Ale snad to dopadne OK celkem.
12) Jaký máš názor na hlášku že: "Křesťanství je zatím nejlíp a nejdýl fungující business"?
Já si myslím, že je to pravda, a právě proto to není víra! Je to jenom business a to by si měli uvědomit všichni ti, co lízají prdele pánbíčkovi a Ježíškovi. A měli by se na to vysrat a investovat peníze do něčeho jinýho.
13) Jak je to s CHURCH OF SATAN u nás a její význam v tomto dementním státečku?
To je dobrý, že se na ptáš. 1. října tady byla založena CÍRKEV SATANOVA. 31.5. jsem se stal členem oficiální CHURCH OF SATAN v San Francisku, kterou založil pan La Vey. Tím pádem jsem dostal pokyn, že to tady mohu založit. Každý kdo má zájem si může napsat na adresu která je shodná s adresou F.C. tam se doví vše potřebné. Nebudu to tady rozebírat, protože by to bylo na hodiny a hodiny.
14) A něco infernálního na závěr?
Jo, kamaráde na závěr bych chtěl poslat naším fans pekelný pozdrav nejhlubšího ražení. A přijďte se podívat a zažít rituální absolutní propojení kapel a fans!!!
SHEMHAFORASH!
Přepsal Leviathan ze zinu Darkness Actual č. 6.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mjmdpgjt Mjmdpgjt | 29. prosince 2008 v 0:35 | Reagovat

Big bos je kokot a to vi kazdej.Sere se do veci,kterym nerozumi a dela ze sebe machra,i kdyz je tu vlastne k hovnu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama