Červenec 2007

ARCH ENEMY > Obálka nového počinu

29. července 2007 v 13:46 | Spark |  Arch Enemy
Níže se můžete podívat na obálku nového počinu melodické deathmetalové kapely ARCH ENEMY "Rise Of The Tyrant", kterou zdobí obraz Niklase Sundina.
Nástupce "Doomsday Machine" vyjde 24. září.


Dimmu Borgir filmují svatokrádežné video

29. července 2007 v 13:29 | http://musicserver.cz/ |  Dimmu Borgir
Dimmu Borgir - In Sorte DiaboliNorští blackmetaloví symfonici Dimmu Borgir (myspace.com) by chtěli začít filmovat snímek ke skladbě "The Sacrilegious Scorn", aby se k divákům dostal ještě před začátkem plánované koncertní štace.Chystané turné po Evropě má proběhnout tento podzim. Během něj se Dimmu Borgir ukáží společně s Amon Amarth i u nás - 19. řijna. Zmiňovaná skladba pochází z aktuální desky "In Sorte Diaboli", která vyšla letos v dubnu a získala velice vysoká ohodnocení.Další novinkou je, že hudba těchto antikristů se objeví i ve filmu. Jedná se o snímek "Stardust", zde se můžete podívat na trailer.

Rage vytesali do kamene jméno nové desky

29. července 2007 v 13:27 Rage
Rage
© www.rage-on.de
Němečtí power metalisté Rage pojmenovali svou nadcházející studiovou nálož titulem "Carved In Stone". Deska má vyjít ještě před koncem tohoto roku pod křídly společnosti Nuclear Blast Records.Na desce se mají objevit skladby jako titulní "Carved In Stone" (popsaná skupinou jako hymnus, kterým by v budoucnu mohli otevírat svůj koncertní set), "Open My Grave" (prý velice temná metalová záležitost), "One Step Ahead", Long Hard Road" a "Without You".Rage vydali v druhé polovině února své aktuální DVD "Full Moon In St. Petersburg", taktéž u společnosti Nuclear Blast. Natáčelo se minulý rok v ruském Petrohradě před zraky patnácti tisíců fanoušků. Trailer k tomu DVD si můžete stáhnout zde.

:::zdroj:::

Metal je plný satanismu, zjistil vědec

29. července 2007 v 13:25 Only METAL
Satanismus
© freakychick.chaosmagic.com
Ruská tisková agentura Interfax informovala o studii profesora Fyodora Kondratyeva ze Srbského státního výzkumného centra sociální a forenzní psychiatrie, ve které se píše, že metaloví interpreti to nemají podle všeho v hlavě v pořádku."Prozkoumal jsem na sedm set nejpopulárnějších metalových písní a musím zkonstatovat, že polovina z nich pojednává o vraždách, sedm procent se nebrání sebevraždě a v pětatřiceti procentech se v textech objevuje různě pojatá myšlenka satanismu," řekl Kondratyev v rozhovoru, jenž uveřejnil deník Rossiyskaya Gazeta.Vědec je stejného názoru jako Americká národní vzdělávací asociace, která každoročně uvádí obšírné statistiky, v nichž mimo jiné zdůrazňuje, že se každoročně skoro šest tisíc mladých Američanů zabije údajně pod vlivem metalové hudby.

:::zdroj:::

Členové Korpiklaani

29. července 2007 v 11:00 Korpiklaani
zpěv,kytara
housle, jouhikko(?),dudy

Akordeon
Baskytara


kytara


bicíArkona-Stara Baśń

28. července 2007 v 22:49 | Youtube |  Arkona

Skvělý ruský pagan/folk metal

Členové

28. července 2007 v 21:36 | Metalistka |  Arkona
Masha "Scream" - zpěv
Sergej "Lazar" - kytara
Ruslan "Kniaz" - baskytara
Vlad "Artist" - bicí

Arkona

28. července 2007 v 21:34 Arkona


Diskografie ...And Oceans

28. července 2007 v 21:23 | Metalistka |  ...And Oceans
Wave1995

Mare Liberum 1996
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/2/3/9/7/23976.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Dynamic Gallery of Thoughts 1998
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/3/3/5/6/3356.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
WAR Vol. 1
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/7/9/6/2/7962_7963.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
The Symmetry Of I, The Circle Of O 1999
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/3/0/9/7/3097.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

A.M.G.O.D. (Allotropic/Metamorphic - Genesis of Dimorphism)
2001
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/2/0/7/2/20726.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Cypher (Insect Angels & Devil Worms)
2002
Obrázek “http://static.metal-archives.com/images/5/9/3/8/5938.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Alexi - fotky

28. července 2007 v 0:12 | Googlík :-) |  Children of Bodom

MoR - Peti a Epica

27. července 2007 v 16:24 | Peti :-) |  Fotky z koncertů a akcíAlexi

26. července 2007 v 19:33 Children of Bodom


Vampires 3.díl

13. července 2007 v 21:07 | Metalistka
S východem Slunce se vzbudila,zamířila k blízkému potůčky a opláchla se.Zamyslela se nad událostmi posledních dnů. Kdo vlastně byla ta ohnivá žena?A žije ještě její tajemný upíří hostitel?Bála se,že se ji pokusí vyhledat.
Začala pociťovat hlad. Přešla zpátky k ohništi a založila oheň.Uviděla mrtvého králíka. Vzala ho a pomalu si ho opékala.V ohni viděla tvář její ohnivé zachránkyně.Usmála se na ni a úsměv byl opětován. Potom zmizela.Lenka dojedla, a vydala se dál,hledám odpovědi na své otázky.První den se nedostala moc daleko,asi dva kilometry od zámku. Tam přespala. Další den pokračovala ve své cestě a tak to trvalo dva týdny. Patnáctý den se dostala k ohnivým kráterům,které ohraničovaly vchod do nějaké záhadné jeskyně. Vydala se tou cestou. Kolem ní se plazili hadi,pavouci,ještěrky a štíři.Ale nebála se.Věděla,že jí to nic neudělá.Doufala...
Na obou stranách vchodu do jeskyně byly sochy efrítů.,Možná že jsem správně´pomyslela si.
Vešla dovnitř. Upřelo se na ni tucet pohledů ohnivého lidu efrítů. Pak na ní spočinul pohled jejich nejvyšší.Ohnivé královny,která ji zachránila ze spárů upíra i ohně. S úsměvem se k ní vydala. Před jejím trůnem se jí poklonila. "Ty se mi klanět nemusíš,milé dítě," řekla jí.Lenka se postavila a královna se s ní přesunula do jiné místnosti.V té nikdo nebyl. "Jsem ráda že jsi tady," začala ,
"určitě chceš vědět něco o upírovi ze zámku,že?" Lenka jen přikývla. "Ten zámek tam několik set let. Vládce tohoto zámku se jmenuje Hrabě Euriuss. Snažil se získat šestnáct dívek a nechat je zavřené ve svém podzemním žaláři. A to se mu povedlo.Něco důležitého ti ale musím říct... Všech šestnáct omámil svou neskutečnou krásou. Všechny si daly stejné šaty jako jsi měla ty a jaké máš stále na sobě.Všechny nechal v zámku a dělal že je pryč.A přitom je sledoval.Čekal než sejdou pod hroby.Tam je uvěznil. Protože jsi byla šestnáctou,jeho plán dosáhl dokonalosti. Jeho síla se znásobila šestnáctkrát,což je taky magické a velmi silné číslo. Odletěl ze svého zámku a sám ho podpálil. Netušil,že pro tebe přijdu já. Dostal se do své pevnosti zabudované na jižní straně hory Skllimbef. Tam se musíš vydat." Tímto slovem dokončila své vyprávění. Ohnivá slečna ji zavedla do pokoje.Tam se Lenka vyspala a druhý den se opět vydala na svou dalekou cestu.
Putovala nejméně měsíc,až se dostala k pohoří Wihnners. Podle instrukcí slečny ohnivé se dostala až k samotné hoře Skllimbef. A uviděla Euriussovu pevnost. Byla až na samém vrcholu hory.
Obešla celou horu a uviděla malinký vchod.vlezla do něj a pak šla po nekonečných,točících se schodech až do pevnosti.Po hodině pochodu se dostala do dlouhé,temné chodby.Po stranách byly přidělané pochodně,ale dělaly jen malé světlo.Chodba vypadala hodně dlouhá,ale ukázalo se, že to byl jen klam. Na konci byla za chvilku.Zabočila doprava a uviděla svého upíra.Teď už k němu nepociťovala to co předtím.Nenáviděla ho.A přitom ho milovala.Přišla k němu a on se otočil. Jejich oči se zase spojili. "Když se ke mně přidáš,budeme neporazitelní." řekl jí. O krok od něj ustoupila. "Nevěřím ti," odpověděla , "Chceš mne jen využít a pak bys mne zabil." "Proč bych to dělal," zněla jeho odpověď , "Pustil bych tě na svobodu." Bylo jí to ale jedno.Nenávist přemohla lásku. Ucítila oheň v ruce.Podívala se na něj a v pravé ruce se jí oběvil měč. Nečekala. Přistoupila k němu a bodla...jenže marně,její úder byl odražen. Hrabě vytáhl z pod pláště dlouhý černý meč. Zkusila to ještě jednou. Opět úder odrazil. Začala s ním šermovat,i když meč držela poprvé v ruce.
Souboj byl nekonečný.Hrabě nevypadal vůbec unavaný,zato Lenka už sotva stála. Stáhla svůj meč. Hrabě udělal to samé. Pohlédla na něj a rychlostí blesku ho mečem zasáhla do srdce. Z jeho pohledu bylo vidět že to nečekal. Spadl na zem.Naposledy vydal slova... "Miloval jsem tě..," začal , "ale musel jsem docílit tohoto kouzla.Kdybych to neudělal,porazila bys mne první ranou.Ale ty jsi to zvládla i tak.Jsi úžasná..." naposled zvedl ruku a dotkl se její tváře.Byl ledový.Umíral. " Nikdy na tebe neapomenu." řekla. Z okna přivál čerstvý vítr a z hraběte se stal jen prach. Ten vítr odvál bůhví kam. "Promiň...," řekla a podívala se z okna,na vítr nesoucí prach daleko za hory. "Nenávist zvítězila." sedla si na okno a zašeptala , "Taky jsem tě milovala."Slezla z okna a usadila se do jeho křesla.Usnula v něm.Ráno se vydala na cestu zpátky. Několik měsíců jí trvalo než se dostala na pole u zámku. Bylo brzo ráno když tam dorazila. Z nedalekého místa se začala řinout silná záře. Přišla až k ní a poznala křišťálovou kouli,kterou viděla už na začátku své poutě.Dotkla se jí a dostala se zpátky do lesa. Podívala se na sebe. Šaty měla pořád na sobě. Vydala se domů.
Po půl hodince stála u branky svého domu.Vešla dovnitř. Zavolala. Uslyšela kroky.Otočila se a spatřila svého otce. Objala ho a ten ji zavedl do obývacího pokoje.Tam byli všichni ostatní,její matka, sestra i bratr. Sedla si k nim. Už byla v bezpečí. Byla doma.....

Vampires 2.díl

13. července 2007 v 21:07 | Metalistka
Další den spala dlouho. Šla dolů a vzpomněla si,co jí její hostitel říkal.Dnes mohu dělat co chci,pomyslela si. Prošla si celé druhé patro,ale neobjevila nic zajímavého.Místnosti byly poloprázdné,byla v nich jedině nějaká židle.Dole nebylo taky nic zajímavého. Až na to křeslo. Se špatným pocitem se k němu přibližovala.Usadila se do něj.Byl to krásný pocit. Pak ale pohlédla z okna. Vyděsila se. Obrovská černá brána a černý plot. Za ním šly vidět hroby a kříž.Utekla z křesla a posadila se na schod.Musím se na to jít podívat,říkala si. Otevřela hlavní bránu a vydala se po malé cestičce do zahrady.Předtím tu nic nebylo.Jen prázdno.Rudé růže lemovaly její cestu a vůně zahrady byla omamující.Ona se tím ale nedala zmást a pokračovala dál. Prošla kolem malé studánky, potom obešla obrovskou sochu létající nestvůry. A od ní uviděla onu černou bránu.
Opatrně šla k ní.Otevřela ji a vešla. Patnáct hrobů,seřazených podle úmrtí. V prostředu malého hřbitovu stál kříž.Přes jeho ramena byla omotána rudá stuha. Zvědavost jí přemohla a zatáhla za ni. Uslyšela skřípání a uskočila.Pod ni se otevřely padací dveře. Se strachem vlezla dovnitř. Zavřela za sebou a sestoupila po schodkách až do podzemí.Uslyšela křik.Ženský křik. Posunula se dál a všimla si mříží.Na každé straně bylo pět zamřížovaných místností.Napravo,nalevo i před ní.
Podívala se do první. A nemohla uvěřit svým očím. Dívka,ve stejných šatech jako měla ona, ruce měla řetazy zavěšené.Byla bledá a velice hubená.Podívala se do dalších místností. Všech patnáct dívek měly stejné šaty a byly všechny řetazy přikované.Jedna se na nic podívala smůtným pohledem. Chtěla promluvit,otevřela ústa...ale nic se z nich nevydalo.Jen viděla stejné tesáky jako měla ona sama. Dívka se pokusila znovu promluvit. A tentokrát se jí to podařilo. "Uteč dokud můžeš..." řekla chraptivě, "...nebo skončíš jako my....budeš jeho šestnáctá vězenkyně...jako my všechny...celou dobu je doma...chodí za tebou...až to nebudeš čekat zaútočí..a přivede tě sem..." . Začala se smát . Rozléhal se celou místností. To snad ne...říkala si Lenka a utíkala zpátky ke zveřím. Ale tam už na ni čekal její krásný hostitel. "Věděl jsem že tady budeš," řekl jí a chytit ji za ruku. "Kdyby jsi sem nešla,ušetřím tě!Ale protože jsi tady,tak ti budu muset udělat to co jim" řekl a ukázal na ně.Odtáhl ji do místnosti,která byla za ní a nikdo v ní nebyl.Ruku,za kterou ji držel přidělal řetězy.Potom to samé udělal i s druhou. "Budeš tu stejně jako ony," zopakoval jí. Naposledy se na i podíval. Podlehl její kráse. Políbil ji a rychlým krokem se vytratil. Začala brečet...slzy jí stékala po lících a kapaly na zem. Ostatní dívky se jen výsměšně dívaly.....
Uběhlo několik dnů.Pořád byla na jednom místě,stejně za ruce připoutaná...Tak to pokračovala další dny,další týdny....Už to mohl být i rok.Celý den se jen dívala po své cele.Něco ale ucítila. Kouř. Začal hořet zámek...oheň se dostal až po hřbitov.Kříž začal hořet a tíms e oheň dostal až do podzemí.K upírkám nalevo se dostal oheň a zničil je.To samé se stalo těm napravo.Ty,které byly naproti ní uhořely stejně jako ostatní.Jen k ní se oheň nedostal a ani se k ní nepřibližoval. V ohni se začala vytvářet lidská tvář.Nakonec z ohně vystoupila dívka.Přistupovala k Lence.Ohnivými dlaněmi se dotkla řetězu a zničila ho.Tak ji osvobodila. "Běž,dítě,běž" volala na ni,když už utíkala po schodech.Vyskočila a na dveře spadl hořící kříž.Rozběhla se,utíkala z kopce co nejrychleji mohla.Vyčerpaně spadla do trávy a dívala se,co z onoho zámku zbylo.Teď vypadal tak,jak když ho viděla poprvé. Jen zřícenina.
Co teď,začalo se jí vrtat v hlavě.Vrátit se a podívat se dovnitř nechtěla.Pomalu se začala vracet na onu louku, kterou už viděla ve snu a poté se po ní prošla. Za chvilku už byla tam,posadila se na velký kámen a začala přemýšlet.Kudy se dostanu domů,to nejčastější byla otázka.Svítící koule jako by zmizela z povrchu zemského.Ale co se stane když přijdu domů a uvidí co se ze mne stalo? Co udělají?Zabijí mne? Otázky se jí míhaly hlavou.Na žádnou nedokázala odpovědět.Pomalu se začalo stmívat a měsíc se dostával na své místo.Udělala si oheň a natáhle se u něj.Něco se stalo,začala cítit teplo.Za celou dobu pobytu na zámku nic takového nepocítila,i když stála u krbu.Přistoupila blíž k ohni.Její bledá upíří kůže začínala dostávat lidskou barvu.Dotkla se svých zubů a cítila,že ony ostré špičáky zmizely. ,Kledba se prolomila´,zablesklo jí v hlavě. ,Už nejsem upír,jsem zachráněna.´ Lehla si a okamžitě usnula.