Die apokalyptischen reiter - Historie

29. srpna 2007 v 19:31 |  Die Apocalyptischen Reiter
Kapelu založili v roce 1995 Eumel (kytara, řev) a Skelleton (bicí, řev). Dr. Pest (klávesy) a Volk-Man (baskytara) doplnili jejich řady o několik týdnů později. Jejich počátky byly v květnu roku 1996 zaznamenány na jejich prvním demu "Firestorm". Jako jednu z mála začínajících kapel je čekal poměrně mohutný ohlas od lidí pohybujících se v metalových kruzích. Rok na to je očekávala německá společnost Ars Metalli se smlouvou na dvě CD. V roce 1997 vyšlo jejich debutové album (druhá nahrávka, první CD a hned debut) "Soft & Stronger" následované vinylovým EP o 4 stopách "Dshinghis Khan" (na albu je cover písně "Dshinghis Khan" od německé disko-legendy Dshinghis Khan) z roku 1998 a druhým řadovým albem "Allegro Barbaro" z roku 1999.
V tom samém roce je čekal jeden z nejdůležitějších koncertů, festival ve Wacken-u (přestože odehráli stovku živých vystoupení, nevystupovali nikdy na velkých koncertech). Na konci roku podepsali smlouvu s nizozemskou společností Hammerheart. Krátce na to kapelu z osobních důvodů opustil bubeník Skeletton, který byl však bleskově nahrazen mladým (v té době mu bylo 19 let), ale technicky zdatným bubeníkem Sir-em G. Skeletton-ův vokál nahradil Volk-man a svou trošku přidal i Dr. Pest.
Po vydání dalšího explozivního alba >"All You Need Is Love" v roce 2000 se čtveřice vydala na nesvatou křížovou výpravu napříč Evropou. Ruku v ruce s legendární kapelou Macabre tři týdny vypalovali města v Nizozemí, Belgii, Německu, České republice, Rakousku, Itálii a švýcarku. Energie začala proudit v plné síle a kapela se začala zůčastňovat velkých festivalů roku 2001. V roce 2003 vydali další album "Have A Nice Trip" které je prodáváno i v luxusním digipakovém vydání (pouze 5000 kusů) s bonusovou stopou "Master Of The Wind" (cover písně od Manowar).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama