Říjen 2007

CF - klipy

12. října 2007 v 13:18 | Youtube |  Carpathian Forest

Black Shining Leather

Bloodlust and Perversion

Skjend Hans lik


Gorgoroth pracují na živém albu

11. října 2007 v 16:42 | Musicserver |  Gorgoroth
Gorgoroth
© metalfan.nl
Norští blackmetaloví sympaťáci Gorgoroth (MySpace.com) se brzy vydají do domácích studií Grieghallen Studios, aby zde mohli doladit chystané živé album, které se bude jmenovat "Live In Grieghallen 2007".

Na pomoc si zavolali producenta Pyttena, který spolupracoval i s Eslaved a Trelldom. Datum vydání živáku se odhaduje na začátek roku 2008.

Gorgoroth se letos ukázali i u nás. České příznivce tohoto žánru potěšili vystoupením v rámci festivalu Brutal Assault, který se konal od 9. do 11. srpna v Jaroměři. Pokud máte chuť podívat se na poslední klip skupiny "Carving A Giant" (z aktuálního CD "Ad Majorem Sathanas Gloriam"), můžete tak učinit zde.

Lordi

11. října 2007 v 11:04 Lordi

Gothické obrázky 35

10. října 2007 v 13:55 | Deviant atd. |  Gothic

TESTAMENT > Výměna bubeníka

10. října 2007 v 10:44 | Spark |  Testament
Thrashoví veteráni TESTAMENT oznámili, že pro nahrávání svého chystaného studiového počinu, využijí služeb bubeníka Paula Bostapha (SLAYER, EXODUS, FORBIDDEN, SYSTEMATIC). Až doposud skupina zkoušela s Angličanem Nickem Barkerem (CRADLE OF FILTH, DIMMU BORGIR), ale kvůli problémům, které zdržely vyřizování pracovního víza muzikanta, původní plány propadly.

S vydáním dlouho očekávané řádovky TESTAMENT počítá nový label skupiny NUCLEAR BLAST na jaře příštího roku.
http://www.testamentlegions.com/old-testament-group-sm.jpg

Children Of Bodom jdou do studia

9. října 2007 v 16:35 | Musicserver :] |  Children of Bodom
Finská metalová skupina Children Of Bodom (MySpace.com) překročila práh nahrávacího studia Petrax Studios ve finském městě Holloa. Zde muzikanti začnou s nahráváním zbrusu nového řadového alba.

Zatím nepojmenovaného nástupce placky "Are You Dead Yet?" z roku 2005 produkuje Mikko Karmila. Jako host se na něm objeví avizovaný Peter Tägtgren z Hypocrisy. Termín vydání se odhaduje na duben roku 2008.

Na 8. března příštího roku kapela souhlasila s účastí na jediném koncertu v Londýně, kam si odskočí od mixážního pultu. Jako support si vybrali domácí Finy Moonsorrow a Kiuas.
http://www.metal-immortel.com/chdlogbdomitwghkksbmtld620.jpg

Nightwish natočili video k utajovanému singlu

8. října 2007 v 11:39 Nightwish
Anette Olzon (Nightwish)
© mirror.nightwish.com
Hlava finské metalové skupiny Nightwish (MySpace.com) Tuomas Holopainen prozradil finské televizní stanici, že skupina právě dokončila natáčení svého třetího videa k poslednímu CD "Dark Passion Play".

Tuomas však neprozradil titul písně, ke které snímek vznikl. Natáčení probíhalo ve finském Rovaniemi pod režisérským dohledem Tuomase "Stoba" Harji. Produkci si vzal na starost Ilkka Immonen.

"Neměli jsme v záměru udělat nástupce klipů 'Amaranth' či 'Bye Bye Beautiful'. Možnosti natáčet ve městě Rovaniemi jsme se chytili ihned, jak se tato nabídka objevila. Je výborně položené a prostředí je tady opravdu nádherné,"
dodal Tuomas. Tématika snímku jde prý ruku v ruce s textem utajované písně.

ARCH ENEMY > Pozice v žebříčcích

5. října 2007 v 18:26 | Spark :] |  Arch Enemy
Níže se můžete podívat na umístění nového alba ARCH ENEMY "Rise Of The Tyrant", v žebříčcích některých zemích:
Japonsko: # 14
Finsko: # 18
Švédsko: # 20
Německo: # 28
Rakousko: # 50
Kanada: # 70
Francie: # 72
Austrálie: # 73
Holandsko: # 83
USA: # 84

Nový singl Within Temptation vyjde již za měsíc

5. října 2007 v 14:13 | Musicserver :] |  Within Temptation
Within Temptation - All I NeedPodle oficiálního francouzského webu nizozemské symfometalové formace Within Temptation (MySpace.com) se fanoušci nového singlu dočkají již 5. listopadu. Ochutnávka z připravované řadovky dostala název "All I Need".

Singl bude k dostání ve dvou variantách. Jako klasický balíček bude obsahovat sice jen dvě verze písně "All I Need" (albovou a singlovou), ale digipak o pěti audio stopách již bude o něco nabušenější. Kromě tracklistu klasického CD přinese také demo verzi nové písně "The Last Time" a dema skladeb "Frozen" a "Our Solemn Hour".

Zatím posledního řadového počinu skupiny "The Heart Of Everything", který se na pulty obchodů dostal letos v březnu, se ve světě prodalo téměř čtyři sta tisíc kopií.

NIGHTWISH > Věnovali 10 000 euro charitativní nadaci

5. října 2007 v 14:12 | Spark :] |  Nightwish
Během utajovaného koncertu, který se konal 28. září v Hamburgu, Německo, věnovali NIGHTWISH německé charitativní organizace Die Arche šek ve výši 10 000 euro. Byly to příjmy kapely ze singlu "Eva", který bylo možné si zakoupit jedině prostřednictvím internetu. Skupina předem oznámila, že zisk plánuje věnovat na charitativní účely.

TARJA TURUNEN > Sněhová královna

3. října 2007 v 18:18 | Spark |  Nightwish
Bývalá frontdáma NIGHTWISH Tarja Turunen zveřejnila
obálku svého nového samostatného počinu "My Winter Storm",
který se na hudebním trhu objeví 19. listopadu.

Dimmu Borgir - The Sacrilegious Scorn

1. října 2007 v 14:44 Dimmu Borgir
Nové video Dimmu Borgir....
Na blog nešlo vložit a na youtube jsem ho ještě nenašla,tak Vám sem dávám pouze ODKAZ

DIMMU BORGIR, AMON AMARTH, ENGEL > Pátek, 19. října, Praha – Nusle, Hala Folimanka (Na Folimance 2, Praha 4)

1. října 2007 v 13:05 Dimmu Borgir
Černí rytíři z Temného Hradu, ležícího kdesi v mlžném oparu severských zemí, se chystají zaútočit na evropský kontinent, přičemž ataku nebude ušetřena ani česká kotlina... Vězte, že Černí rytíři DIMMU BORGIR si pro tuto bitvu pozvali také nezdolné vikingské válečníky AMON AMARTH a družinu švédských souputníků ENGEL. Provolání všemu lidu: klíčová bitva proběhne v pátek 19.10.2007 v pražské sportovní hale FOLIMANKA, pojďme se postavit severské armádě čelem! Králové melodického black metalu DIMMU BORGIR jsou zpět s novou deskou "In Sorte Diaboli" a v rámci velkolepého evropského turné poctí svou návštěvou i Prahu, konkrétně sportovní halu Folimanka. Společnost jim budou dělat stále populárnější zástupci švédské školy melodického death metalu AMON AMARTH a švédští představitelé moderního metalu ENGEL.
Jejich název vychází z lávové krajiny plné tajemných jeskyní a skalních útvarů ležící na Islandu a v překladu znamená "Temný Hrad". Řeč je o DIMMU BORGIR, kapele, která se pro mnoho fanoušků stala symbolem blackmetalu.
Počátky kapely se váží k roku 1993, kdy ji v norském Oslo založili Stian Thoresen (Shagrath), Sven Attle Koperud (Silenoz) a Tjodalv. Prvním stěžejním albem DIMMU BORGIR je zřejmě "Stormblast" (1996), kapela zde poprvé definuje svůj jasně vyhraněný zvuk a propracovanější kompozice, často ovlivněné inspirací ve vážné hudbě. Dalším přelomem pak bylo hned o rok později vydané album "Enthrone Darkness Triumphant", které lze zpětně považovat za jedno z nejvlivnějších alb atmosférického blackmetalu vůbec. Pokud zmiňujeme milníky v historii kapely, nesmíme opomenout alba "Puritanical Euphoric Misanthropia" (mistrovské dílo se silnou atmosférou, podpořené výkony Gothenburgského symfonického orchestru, které nakonec získalo i prestižní cenu Grammy) a zejména "Death Cult Armageddon" (fenomenální album vydané po dvouleté přípravě v roce 2003, přičemž o majestátní symfonický zvuk se postaral padesátičlenný soubor Pražského filharmonického orchestru, album opět získává cenu Grammy).
Kapele se v průběhu let nevyhnuly ani některé personální změny, v současnosti se o typický zvuk DIMMU BORGIR, tzn. podmanivě temné klávesové melodie, agresivní kytary, rychlé bicí a vzteklý chrčivý vokál, stará tato ustálená sestava: Shagrath (zpěv), Galder (kytara), Silenoz (kytara), ICS Vortex (basa), Mustis (klávesy), Tony Laureano (bicí). Bohužel, na pražském koncertu neuvidíme za bicími populárního Hellhammera, který není kvůli zdravotní indispozici schopen turné odehrát a proto byl nahrazen Tonym Laureanem (NILE, ANGELCORPSE).
Další mocně očekávanou lahůdkou pak bude vystoupení švédských Vikingů AMON AMARTH. O tom, že kapela svůj zdroj inspirace nalezla v severské mytologii nemůže být pochyb, neboť aura udatného vikingského válečnictví či pohanské mystiky se rapidně infiltrovala do všech jejich nahrávek. AMON AMARTH nyní znějí více majestátně a to díky většímu důrazu na melodické linky, přesto se stále jedná o prvoligový death metal švédské školy. Nad tím vším se jako mocný Odin vznáší Johanův šťavnatý growling, nezřídka se katapultující do havraních skřehotů. Prodejnost poslední desky "Wirth Oden On Our Side" se v Evropě opět dotýká rekordních čísel a to je jasným důkazem ohromné popularity, která se momentálně k AMON AMARTH váže. Přesně tři roky od svého posledního vystoupení v České republice se Vikingové vracejí v plné síle a my se jen můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek.
Celý koncertní set pak otevře švédská pětice ENGEL, která nahradila původně nominované HATESPHERE. Švédský kvintet složený z kytaristů Marcuse Sunessona (ex-THE CROWN), Niclase Angelina (PASSENGER, ex-IN FLAMES), bubeníka Mojja (RELEVANT FEW, DRACENA), vokalisty Mangana Klavborna a basisty Michaela Häkanssona (ex-EVERGREY) nám představí svůj osobitě podaný mix melodického death metalu a metalcoreových vsuvek. Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal + veškeré běžné předprodeje (viz www.shindy.cz)
Související odkazy:
www.obscure.cz informace také prostřednictvím e-mailu: infoassault@centrum.cz