Arch Enemy

ARCH ENEMY > Pozice v žebříčcích

5. října 2007 v 18:26 | Spark :]
Níže se můžete podívat na umístění nového alba ARCH ENEMY "Rise Of The Tyrant", v žebříčcích některých zemích:
Japonsko: # 14
Finsko: # 18
Švédsko: # 20
Německo: # 28
Rakousko: # 50
Kanada: # 70
Francie: # 72
Austrálie: # 73
Holandsko: # 83
USA: # 84

ARCH ENEMY > Obálka nového počinu

29. července 2007 v 13:46 | Spark
Níže se můžete podívat na obálku nového počinu melodické deathmetalové kapely ARCH ENEMY "Rise Of The Tyrant", kterou zdobí obraz Niklase Sundina.
Nástupce "Doomsday Machine" vyjde 24. září.

Arch Enemy ... fotky z koncertů

3. července 2007 v 21:20
PHOTO: Frida Börjeson

Arch Enemy - Wacken Open Air (2006)

6. června 2007 v 18:48 | GOTH ZINE
MK8U1893MK8U1897MK8U1898

Arch Enemy - My Apocalypse

20. května 2007 v 12:42

Arch Enemy - Dead Eyes See No Future

20. května 2007 v 12:37

Biografie+discografie AE

16. března 2007 v 19:04 | Metalistka
Tady je biografie a discografie Arch Enemy,která je z jejich české stránky http://archenemy.wz.cz. Když kliknete na fotku alba,tak se dostanete na tuhle stránku a tam naleznete další info k albu a mají tam i texty.Prostě skvělá stránky.
Biografie

Kdo jiný je rebel než ten, kdo je odhodlaný vzdorovat autoritě? Co je rebelie jiného než otevřené popření této autority?

Název ARCH ENEMY v překladu znamená něco jako "úhlavní nepřítel". jejich dotěrná filozofie vzbouřenectví je přesně to, co je odděluje od mas konvencí a posunuje je do první řady pohybu, který popírá zavedená omezení v hudební kreativitě.

Zakládající člen ARCH ENEMY, kytarista Michael Amott, se nikdy ve své kariéře ani životě neřídil zavedenými pravidly. V roce 1996 ho jeho touha smíchat dohromady melodičnost, agresi a vysokou technickou úroveň dohnala ke spolupráci se svým bratrem Christopherem, bubeníkem Danielem Erlandssonem a zpěvákem Johanem Liivou. Aniž by se obtěžovali něčím jako demo nahrávkou, se rovnou dali dohromady s prodecentem Fredrikem Nordströmem a natočili svůj debut, Black Earth-album, které je i po deseti letech milníkem v historii nejen švédského death metalu. V devadesátém osmém Michael Amott a Fredrik Nordström spoluprodukovali album Stigmata, které svojí technicko vypracovaností dostalo kapelu do nových sfér. Jako přivítání Sharlee D'Angela, bývalého basáka Mercyful Fate, bylo vydáno album Burning Bridges(1999), na produkci se opět podíleli Michael Amott a Fredrik Nordström. Nezapřitelné hudební kořeny ARCH ENEMY se projevily a vzniklo album s chirurgicky přesnou a zroveň ničící hudbou, na kterém všechno naprosto přesně zapadalo na své místo. I přes turné s Nevermore po severní americe, evropská turné s In Flames, Children of Bodom a Dark Tranquillity, tři japonská turné, vystoupení na Dynamo festivalu, blížící se vystoupení v Chile a společným koncertem s Cradle of Filth v Londýně, Michael Amott pořád cítil, že by mohli dosáhnout ještě mnohem dál.

V kopletně nečekaném a chaotickém sledu událostí byl v roce 2001 Johan Liiva nahrazen absolutně neznámou německou zpěvačkou Angelou Glossow a ta na svém debutu-albu Wages of Sin-předvedla nečekaný a naprosto výborný výkon. Reakce na její celosvětový debut před vyprodaným stadionem v Los Angeles v březnu 2003 byla více než nadšená, až extatická. Album bylo neustále propíráno v dokola se opakujících nadšených recenzích, obálky mezinárodních časopisů se skvěly logem ARCH ENEMY a Wages of Sin si drželo více než dobrou pozici v celoročních žebříčcích oblíbenosti, zatímco po metalovém světě se šířily aspoň trochu spolehlivé informace o novém albu. Metal Maniacs označili jako "nezastvující se a celkově nabité více než dost, aby si udrželo pozornost i těch s nejmenším zájmem o hudbu". Metal Edge prohlásili Angelu za "jeden z nejslibnějších talentů posledních let". Severoamerický Alternative Press rychle zařadil ARCH ENEMY mezi pět kapel, které představují "zvuk toho,co přijde". Toto hodnocení se mělo brzy ukázat jako prorocké-při vystoupeních na Beast Feast, Milwaukee Metalfest, New England Metal & Hardcore Festival, severoamerickém turné na kterém dělali předskokany Nile, jejich vlastním severoamerické turné a šesti vyprodaných koncertech v Japonsku.

Poháněni úspěchem a spojením s výjimečným anglickým producentem Andym Sneapem, na svém novém albu, Anthems of Rebellion (hymny rebelie), odhalili hlubší stránku své hudební propracovanosti. ARCH ENEMY si odvážně vybrali cestu změny jako způsob posunutí melodického death metalu o krok vpřed za deště kritiky. Posunuli jej aspoň o tři a nevypadá to, že by se jen tak nezastavili. Z téměř všech jejich skladeb je slyšet síla odhodlání bojovat až do smrti, silné vůdcovství, vzácný pakt věrnosti mezi hudebníky, kteří jsou, poeticky řečeno, spoutáni pokrevním poutem, a kteří se nezastaví před ničím, dokud se vnitřní rebel a spící duše vzbouřence nevzbudí v každém z nás.
Diskografie
Doomsday machine (2005)Dead Eyes See No Future EP(2004)
Anthems of Rebellion(2003)Wages of Sin(2001)
Burning Japan(živě 1999)xBurning Bridges(1999)x
Stigmata(1998)xBlack Earth(1996)x

Arch Enemy-fotky

16. března 2007 v 18:58 | Metalistka
 
 

Reklama