Dimmu Borgir

DB - Vítězství v Alarmprisen

31. října 2007 v 14:25 | Nocturnal Daemon
V kategorii Metal v norských hudebních cen Alarmprisen 2007

zvítězila symfonická black-metalová kapela Dimmu Borgir se

svým nejnovějším albem In Sorte Diaboli. Dalšími nominovanými

byli Satyricon (Now,Diabolical), Audrey Horne(Le Fol), Mayhem

(Ordo Ad Chao) a Keep Of Kalessin (Armada).

Dimmu Borgir natočí v Oslu koncertní DVD

28. října 2007 v 17:48 | Musicserver
headbangers ball norway

Norská symfonická blackmetalová skupina Dimmu Borgir (MySpace.com) se rozhodla, že zdokumentuje závěrečnou show svého aktuálního turné Invaluable Darkness Tour 2007. Ta proběhne 6. listopadu v Oslu.


Tento záznam bude součástí připravovaného DVD skupiny. Dimmu Borgir se v rámci zmiňovaného turné objevili i u nás, když 19. října vystoupili společně se švédskými Amon Amarth a jejich krajany Engel v pražské hale Folimanka.


Tito blackmetalisté vydali letos nástupce slavné desky "Death Cult Armageddon", kterému vtiskli název "In Sorte Diaboli". A právě na podporu tohoto alba se vydali na masívní koncertní turné.

DB v Alarm Awards

12. října 2007 v 14:19 | Metalistka
Patří Dimmu Borgir mezi Vaše oblíbené? Jestli ano, můžete pro ně hlasovat v anketě o nejlepší metalovou kapelu na Alarm Awards :
Zatím jsou DB první, ale to vše se může změnit, protože proti nim jsou například skvělí Satyricon nebo Mayhem.

Dimmu Borgir - The Sacrilegious Scorn

1. října 2007 v 14:44
Nové video Dimmu Borgir....
Na blog nešlo vložit a na youtube jsem ho ještě nenašla,tak Vám sem dávám pouze ODKAZ

DIMMU BORGIR, AMON AMARTH, ENGEL > Pátek, 19. října, Praha – Nusle, Hala Folimanka (Na Folimance 2, Praha 4)

1. října 2007 v 13:05
Černí rytíři z Temného Hradu, ležícího kdesi v mlžném oparu severských zemí, se chystají zaútočit na evropský kontinent, přičemž ataku nebude ušetřena ani česká kotlina... Vězte, že Černí rytíři DIMMU BORGIR si pro tuto bitvu pozvali také nezdolné vikingské válečníky AMON AMARTH a družinu švédských souputníků ENGEL. Provolání všemu lidu: klíčová bitva proběhne v pátek 19.10.2007 v pražské sportovní hale FOLIMANKA, pojďme se postavit severské armádě čelem! Králové melodického black metalu DIMMU BORGIR jsou zpět s novou deskou "In Sorte Diaboli" a v rámci velkolepého evropského turné poctí svou návštěvou i Prahu, konkrétně sportovní halu Folimanka. Společnost jim budou dělat stále populárnější zástupci švédské školy melodického death metalu AMON AMARTH a švédští představitelé moderního metalu ENGEL.
Jejich název vychází z lávové krajiny plné tajemných jeskyní a skalních útvarů ležící na Islandu a v překladu znamená "Temný Hrad". Řeč je o DIMMU BORGIR, kapele, která se pro mnoho fanoušků stala symbolem blackmetalu.
Počátky kapely se váží k roku 1993, kdy ji v norském Oslo založili Stian Thoresen (Shagrath), Sven Attle Koperud (Silenoz) a Tjodalv. Prvním stěžejním albem DIMMU BORGIR je zřejmě "Stormblast" (1996), kapela zde poprvé definuje svůj jasně vyhraněný zvuk a propracovanější kompozice, často ovlivněné inspirací ve vážné hudbě. Dalším přelomem pak bylo hned o rok později vydané album "Enthrone Darkness Triumphant", které lze zpětně považovat za jedno z nejvlivnějších alb atmosférického blackmetalu vůbec. Pokud zmiňujeme milníky v historii kapely, nesmíme opomenout alba "Puritanical Euphoric Misanthropia" (mistrovské dílo se silnou atmosférou, podpořené výkony Gothenburgského symfonického orchestru, které nakonec získalo i prestižní cenu Grammy) a zejména "Death Cult Armageddon" (fenomenální album vydané po dvouleté přípravě v roce 2003, přičemž o majestátní symfonický zvuk se postaral padesátičlenný soubor Pražského filharmonického orchestru, album opět získává cenu Grammy).
Kapele se v průběhu let nevyhnuly ani některé personální změny, v současnosti se o typický zvuk DIMMU BORGIR, tzn. podmanivě temné klávesové melodie, agresivní kytary, rychlé bicí a vzteklý chrčivý vokál, stará tato ustálená sestava: Shagrath (zpěv), Galder (kytara), Silenoz (kytara), ICS Vortex (basa), Mustis (klávesy), Tony Laureano (bicí). Bohužel, na pražském koncertu neuvidíme za bicími populárního Hellhammera, který není kvůli zdravotní indispozici schopen turné odehrát a proto byl nahrazen Tonym Laureanem (NILE, ANGELCORPSE).
Další mocně očekávanou lahůdkou pak bude vystoupení švédských Vikingů AMON AMARTH. O tom, že kapela svůj zdroj inspirace nalezla v severské mytologii nemůže být pochyb, neboť aura udatného vikingského válečnictví či pohanské mystiky se rapidně infiltrovala do všech jejich nahrávek. AMON AMARTH nyní znějí více majestátně a to díky většímu důrazu na melodické linky, přesto se stále jedná o prvoligový death metal švédské školy. Nad tím vším se jako mocný Odin vznáší Johanův šťavnatý growling, nezřídka se katapultující do havraních skřehotů. Prodejnost poslední desky "Wirth Oden On Our Side" se v Evropě opět dotýká rekordních čísel a to je jasným důkazem ohromné popularity, která se momentálně k AMON AMARTH váže. Přesně tři roky od svého posledního vystoupení v České republice se Vikingové vracejí v plné síle a my se jen můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek.
Celý koncertní set pak otevře švédská pětice ENGEL, která nahradila původně nominované HATESPHERE. Švédský kvintet složený z kytaristů Marcuse Sunessona (ex-THE CROWN), Niclase Angelina (PASSENGER, ex-IN FLAMES), bubeníka Mojja (RELEVANT FEW, DRACENA), vokalisty Mangana Klavborna a basisty Michaela Häkanssona (ex-EVERGREY) nám představí svůj osobitě podaný mix melodického death metalu a metalcoreových vsuvek. Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal + veškeré běžné předprodeje (viz www.shindy.cz)
Související odkazy:
www.obscure.cz informace také prostřednictvím e-mailu: infoassault@centrum.cz

Dimmu Borgir

14. září 2007 v 21:55
Prohlížením Deviantu jsem narazila na řadu zajímavých fotek,tak Vám je sem přikládám....

Hellhammer zraněn

2. srpna 2007 v 19:20
Dimmu Borgir ohlásili prostřednictvím svých MySpace stránek tuto zprávu:

"Vzhledem k nedávno diagnostikovanému zranění, bubeník Dimmu Borgir Hellhammer nebude schopen odehrát s kapelou zbývající festivalová vystoupení, ani následující evropské turné s Amon Amarth a Hatespehere.

Rentgen u Hellhammera objevil několik výhřezů v oblasti krku, způsobujících otupělost jeho pravé ruky. Velmi brzy nastoupí léčení a není ani vyloučeno, že bude muset podstoupit nápravnou operaci.

Jeho povinnosti pro nadcházející vystoupení převezme Tony Laureano (Nile, Angelcorpse a další), který s Dimmu Borgir hrál na Ozzfestu 2004 a na festivalových vystoupeních v roce 2005.

Hellhammerovi přejeme brzké uzdravení!".

Dimmu Borgir filmují svatokrádežné video

29. července 2007 v 13:29 | http://musicserver.cz/
Dimmu Borgir - In Sorte DiaboliNorští blackmetaloví symfonici Dimmu Borgir (myspace.com) by chtěli začít filmovat snímek ke skladbě "The Sacrilegious Scorn", aby se k divákům dostal ještě před začátkem plánované koncertní štace.Chystané turné po Evropě má proběhnout tento podzim. Během něj se Dimmu Borgir ukáží společně s Amon Amarth i u nás - 19. řijna. Zmiňovaná skladba pochází z aktuální desky "In Sorte Diaboli", která vyšla letos v dubnu a získala velice vysoká ohodnocení.Další novinkou je, že hudba těchto antikristů se objeví i ve filmu. Jedná se o snímek "Stardust", zde se můžete podívat na trailer.

Soutěž o kytaru Dimmu Borgir

3. července 2007 v 19:41 | www.metalky-page.blog.cz
NUCLEAT BLAST vyhlásilo soutěž o podepsanou kytaru Dimmu Borgir .

Je to celkem jednoduché zapište se na Nuclear Blast Newslatter a pošlete svojí nejlepší fotku (velikost 644w x 483h)


fotka musí být
1) kresba In Sorte Diaboli
2) fotka Live z
Invaluable Darkness Tour
3)vaše fotka s jední ze členů Dimmu Borgir

Nejlepší bude vyhlášena 31.července 2007 a vítěz obdrží onu kytaru od Nuclear BLast USA podrobné info a komentářová sekce na
blog's comment section

:::Zdroj:::

Šaty Dimmu Borgir

27. června 2007 v 16:37
Nalezeno u Death222 :)

Nakreslený Shagrath

6. června 2007 v 19:22 | zombi3d

Autor:zombi3d
from Deviantart

Dimmu Borgir - The Serpentine Offering

20. května 2007 v 12:30 | Metalistka
Video z In Sorte Diaboli,na albu je tento song hned první...

Promo fotky k "In Sorte Diaboli"

18. května 2007 v 8:33

Hellhammer

14. května 2007 v 10:22 | http://dimmuborgir.wz.cz
Hellhammer
bicí
Jméno: Jan Axel Blomberg
Věk: n/a
Další skupiny:
Mayhem, Arcturus, MeZZerschmitt, Age Of
Silence, Winds
Hrál také s:
Immortal, Thorns, The
Kovenant, a mnohými dalšími

Zdroj:tady

Prodej alba "In Sorte Diaboli"

14. května 2007 v 10:19 | Metalistka
Novému počinu black metalové kapely Dimmu Borgir se ve světě opravdu dobře daří.
Jde to vidět už na statistikách nejprodávanějších alb v daných státech:

Norsko: 1
Finsko: 6
Německo: 7
Švédsko: 10
Rakousko: 11
Švýcarsko: 30
Holandsko: 37
Dánsko: 61
Kanada: 73
USA: 43

DIMMU BORGIR > „In Sorte Diaboli“ vyjde dřív

12. března 2007 v 21:00 | Metalistka
DIMMU BORGIR zveřejnili obálku své nové desky "In Sorte Diaboli", kterou nakonec vydají o týden dřív, než bylo původně plánováno. Místo 7. května se deska objeví na evropském trhu 30. dubna. Německá premiéra alba se bude konat o další tři dny dříve, 27. dubna.
Zdroj:Spark

Dimmu Borgir - Kings of The Carnival Creation (live)

3. března 2007 v 20:58 | Metalistka

Dimmu Borgir-Entrance

3. března 2007 v 20:56 | Metalistka

Dimmu Borgir-Progenies of The Apocalypse

3. března 2007 v 20:34 | Metalistka

DIMMU BORGIGR > Novinka již není bezejmenná

26. listopadu 2006 v 15:21
DIMMU BORGIR dokončili míchání svého nového alba. Práce na desce probíhaly ve studiu Fredman v Goetheborgu, Švédsko, s pomocí producentů Fredrika Nordstroma a Patrika J. Stena. Deska vyjde začátkem nového roku v nákladu Nuclear Blast Records a ponese název "In Sorte Diaboli".
 
 

Reklama