Iron Maiden

Iron Maiden plánují velké světové turné

9. září 2007 v 18:22
Iron Maiden Somewhere Back In Time World Tour 2008
© ironmaiden.com
Britská heavy metalová legenda Iron Maiden (MySpace.com Time World Tour 2008", které bude mít svou zastávku i v Austrálii. Právě tam se tlupa v čele s Brucem Dickinsonem ukáže po dlouhých patnácti letech.) vyslyšela nářky svých fanoušků žadonících o živé podání jejich slavných skladeb z osmdesátých let. Tak staré pecky totiž muzikanti až tak často naživo nehrají.

Proto hráči plánují koncertní šňůru, která se zaměří speciálně na toto období jejich tvorby. A půjde o gigantické světové turné s honosným názvem "Somewhere Back In Time World Tour 2008", které bude mít svou zastávku i v Austrálii. Právě tam se tlupa v čele s Brucem Dickinsonem ukáže po dlouhých patnácti letech.

Celá šňůra bude rozdělena na tři části. Začátek je naplánovaný na únor a březen, kdy by hráči měli stihnout navštívit celkem dvacet míst ve vybraných městech Severní, Střední a Jižní Ameriky, Indie, Japonska a Austrálie. A konečně v červenci a srpnu se Iron Maiden ukáží také na některých letních festivalech.

Eddie

2. dubna 2007 v 16:27 | Metalistka

Zdroj:IM forever:)

Iron Maiden - Wasted Years

3. března 2007 v 21:16 | Metalistka

Aces high-Iron Maiden

3. března 2007 v 21:13 | Metalistka

Iron Maiden - Number of the beast

3. března 2007 v 21:11 | Metalistka

Iron Maiden - Hallowed be thy name

3. března 2007 v 21:10 | Metalistka

Eddie nebo SpongeBob?

6. listopadu 2006 v 16:25 | Metalistka

IRON MAIDEN > Jdou za svým managerem

4. listopadu 2006 v 19:21 | Metalistka
IRON MAIDEN > Jdou za svým managerem
IRON MAIDEN neobnovili svou smlouvu s managementem společnosti SANCTUARY GROUP. Důvodem je skutečnost, že jeden ze zakladatelů SANCTUARY Rod Smallwood, člověk, který kapelu objevil, odchází od této společnosti a zakládá novou firmu Phantom Music Management. Smallwood bude zatím ještě dalších šest měsíců spolupracovat se SANCTUARY jako jejích poradce. Ani MAIDEN neukončují definitivně svou spolupráci se společností. Mají podepsanou smlouvu, která zajišťuje firmě práva organizovat koncertní trasy kapely a distribuovat jejich desky. Jejich dceřina společnost BRAVADO vlastní také práva na nové album "A Matter Of Life And Death" ve Spojených státech.

Zdroj:TADY

Adrian Smith

28. srpna 2006 v 19:00 | Metalistka

Adrian Smith se narodil 27.2.1957 v Londýně. Když mu bylo 15, koupil si svoje první album, bylo to - Deep Purples: Machine Head. Adrianuv nejlepší kamarád byl Dave Murray. A byl to právě Dave, kdo dostal Adriana ke kytaře. A brzy také společně založili svou první skupinu Evil Ways, kterou ovšem později přejmenovali na Urchin. "Dave stále přicházel a odcházel. Chvíli hrál s námi, pak s Maiden, pak opět s námi a pak zase s Maiden." říká Adrian Nakonec odešel k Maiden i Adrian, bylo to v roce 1981 n nahrávání alba Killers. Adrian s Davem se skvěle doplňovali a každé nové album pak předešlo předcházející. "Je to velká věc psát pro Maidny, protože kapela má velice silnou hudební identitu." říká k tomu Adrian. Adrian dostal nabídku, aby přišel k Iron Maiden již roku 1980, ale odmítl ji. Naštěstí své rozhodnutí brzy přehodnotil. "Nikdy jsem to nedělal pro peníze. Nelitoval jsem toho. Já jsem měl svou vlastní kapelu Urchin." V roce 1990 se rozhodl věnovat sólové dráze. Naštěstí ale brzy začal skupinu postrádat, a tak se vrátil.

Dave Murray

28. srpna 2006 v 18:59 | Metalistka

Dave Michael Murray se narodil 23. 12. 1956 v Londyně. Jako chlapec miloval a hrál fotbal a kriket. Rodina se bohužel hodně stěhovala, nikde se nadlouho neusadila, a proto se neměl Dave šanci prosadit. Do 15 let byl Dave skinhead, ale pak slyšel hit Jimiho Hendrixe Voodoo Chile. Potom si sehnal starou kytaru a stal se hippkem. V jeho první skupině Evil Ways hrál jeho budoucí kolega z Iron Maiden, Adrian Smith. První věc kterou udělal, když vydělal nějaké peníze, byla že koupil dům. Dodnes v něm žije jeho matka. Hrál s různými skupinami a v roce 1976 se připojil k Iron Maiden. Ovšem kvůli sporu s tehdejším zpěvákem Dennisem Wilcockem odchází a vrací se až po Wilcockově odchodu. "Já jsem nikdy nechtěl aby Dave odešel. Vždy jsem si myslel, že byl nejlepší kytarista se kterým jsem pracoval." prohlásil Steve. Celou svou duši a srdcem žije pro Maiden. Když zrovna necestuje nebo nenahrává žije na ostrově Mauri s manželkou Tamarou a dcerou Tashou.

Steve Harris

28. srpna 2006 v 18:59 | Metalistka

Steve Harris se narodil 12. března 1957 v Leytonstone ve východním Londýně. Když byl malý kluk chtěl hrát fotbal za West Ham United. Ale neměl na to dost času, tak se začal věnovat hudbě. Koupil si kopii basovky Fender a začal hrát ve skupině "Gypsy's Kiss". Potom hrál ve skupině "Smiler", ale z té ho vyhodili, protože byl moc dobrý a na koncertech zastiňoval ostatní členy. Tak si zakládá "nějakou":-) vlastní kapelu jménem IRON MAIDEN.

Bruce Dickinson

28. srpna 2006 v 18:58 | Metalistka

Paul Bruce Dickinson se narodil 7.8.1958 ve Worksopu. Už jako malému chlapci mu každý říkal Bruce a to mu zůstalo vlastní dodnes. Paul mu říkali pouze v jeho rodině. Od mládí bydlel na internátu a díky tomu se stal nezvíslím a soběstačný. Na koleji se začal zajímat o hudbu a kupovat si svoje první alba. "Bylo mi třináct, když jsem slyšel poprvné Deep Puple a to mě dostalo." tvrdí Bruce. Samozřejmě poslouchal i jiné věci, ale nejraději měl vždy právě Deep Purple. Bruce začínal překvapivě hrát na bubny. Ze začátku si musel bubny půjčovat, ošvem to netrvalo dlouho. Brzy se také dostal k mikrofonu. "Nevím proč ale vždy jsem věřil že mám na to, abych zpíval." směje se dnes Bruce. Samozřejmě hrál v různých kapelách i na vysoké škole, například: Shots, Styx. Ovšem brzy přešel do poměrně známé kapely Samson, kterou založil kytarista Paul Samson. A právě Samson, spolu s Iron Maiden a Def Leppard tvořili "novou vlnu britského heavy metalu". Bruce vydal s touto kapelou dvě alba - Head On (1980) a Shock Tactics (1981). Zakladatel Maiden Steve Harris o tom řekl: "Jejich alba byla dobrá, ale více mě zaujal zpěvák. Když jsem poprvé slyšel Bruce, jak zpívá se Samson, napadlo mě - ten zpěvák je zatraceně dobrej!" V roce 1981 Bruce přešel k Maidnům, kde nahradil Paula DiAnna. Když ho poprvé slyšeli fanoušci Maiden, nazvali ho - "leteckou sirénou". První příchod Bruce a Adriana Smithe znamenal začátek největších úspěchů. "Když jsem je viděl poprvé hrát, věděl jsem, že jsou kapelou pro mě." vzpomíná Bruce. Viděl jsem je v jednom klubu v Londýně.

Nicko Mc Brain

28. srpna 2006 v 18:58 | Metalistka

Michael Henry McBrain se narodil 5.6.1954 v Londýně. Odmalička mu říkali Nicko podle jeho oblíbeného plyšového medvídka, kterého nosil všude s sebou. Pouze když se na něj zlobili, tak mu říkali Michael. Jeho první vzor byl Joe Morella. "Dělal jsem, že jsem Joe Morella a tloukl jsem v kuchyni vařechou do nádobí." směje se Nicko. Ve dvanácti letech dostal svoje první bubny. Většina dětí v mém věku chtěla kolo, nebo něco takového, ale já jsem chtěl jenom bubny. Když mi je rodiče konečně sehnali, byli to pro mě narozeniny a Vánoce zároveň. Už ve svých 15 letech hrál u jedné hospodské skupiny. "Dělal bych cokoli - popové, lidové, náboženské nebo rockové desky. Bylo mi to jedno, hlavně že jsem mohl hrát." říká Nicko. Jeho první opravdová kapela byla Fairfield Walk. Poté přešel k Wells Street Blues Bandu. Ale stále i ti stále hráli pouze v místních klubech. Ošvem v roce 1975 se přidal ke skupině Streetwalkers. V této kapele byli kromě něj ještě kytarista Charlie Whitney a frontman Roger Chapman. Tady se Nicko konečně dostal trochu do povědomí. V roce 1983 se přidal k Iron Maiden a udělal s nimi album Piece Of Mind. Ihned po prvních koncertech si vysloužil od fanoušku novou přezdívku - "šílený McBrain". A Steve Harris říká: "Nemohu si vzpomenout na jiného bubeníka, který by hrál lépe." Řídí celou kapelu a to je pro všechny spoluhráče velmi důležité, že se mají koho chytit. To znamená, že každý z nás musí hrát na sto procent.

Janick Gers

28. srpna 2006 v 18:57 | Metalistka

Janick Robert Gers se narodil 27.1.1957 v Hartlepoolu. Malý Janick rád plaval, hrál fotbal a miloval hudbu. Posléze se začal zajímat zejména o kytaru. "Když jsem začínal, tak jsem chtěl být jako John Lennon, pak jsem se do toho dostal a chtěl jsem být jako Ritchie Blackmore." usmívá se dnes. V 18 letech si koupil svou první kytaru, na kterou hraje dodnes. Mezi jeho oblíbené skupiny patřily předešvím T-Rex, Deep Purple a později Led Zeppelin. Jeho první skupina se jmenovala podle mista ve kterém bydlel - Hartlepool. Janick se k ní dostal v roce 1975. Skupina ponořená v hudbě Led Zeppelin, Deep Purple a Rush vydala v roce 1978 svuj první singl - Back To The Grind. V roce 1980 vydali u společnosti MCA, své debutové album White Spirit. Toto album se však skoro vubec neprodávalo ( na rozdíl od debutového eponymního alba Iron Maiden ). Ošvem Janick také poznámenvá: "Všichni jsme si stěžovali, že jsme nedosáhli takového úspěchu jako Irons." V roce 1986 Janick, spolu s bývalými členy Maiden Paulem DiAnnem a Clivem Burrem založil kapelu Gog Magog, ve které byli také bývalí kytarista Def Leppard Pete Willison a "ex-Whitesnake" baskytarista Neil Murray. Ale tato skupina se záhy rozpadla. "Znal jsem Bruce, protože byl ve skupině Samson." vzpomíná. Pak když mi jednou zavolal a zeptal se jestli umím nějaké písně od Maiden, tak jsem byl velmi překvapený. "A proč?" zeptal jsem se ho. A on mi řekl : "Adrian odchází a my potřebujeme náhradu." Byl jsem tak ohromený, že jsem nevěděl co mám říct. Přesto že přišel do kapely, aby se podílel na skládání songu k albu No Prayer For The Dying, stačil ještě přispět skladbou Bring Your Daughter To The Slaughter. Janick přišel do kapely roku 1990 za Adriana Smithe. "Adrian a Janick jsou dva rozdílní hráči," tvrdí jeden z prvních čelenu kapely Dave Murray. "Adrian si musel vše předem nacvičit, zatímco Janick nikdy nic nepřipravuje, ale jde a udělá to. Nikdy se nepřestane pohybovat. Je odlišný od Adriana, který stále stojí na místě."

Fotos Iron Maiden

28. srpna 2006 v 18:56 | Metalistka
 
 

Reklama