Miranda Otto-Eowyn

Eowyn by John Howe

9. července 2007 v 12:22

Eowyn-hezké foto=)

4. prosince 2006 v 16:42 | Metalistka

Eowyn

4. prosince 2006 v 16:27 | Metalistka

MO - Eowyn

30. srpna 2006 v 19:31
Další fotky - "Celý článek"

Rozhovor - Miranda Otto

28. srpna 2006 v 19:05 | Metalistka
Australská herečka Miranda Otto hraje v triologii Pán Prstenů. Éowyn (Miranda Otto) je jednou z nejsilnějších ženských postav v tomto eposu, duševně i fyzicky. V tomto rozhovoru Miranda Otto diskutuje o Éowyných zápasech a triumfech v šermu
Největší akční scéna v Návratu Krále je bitva na Pelennorských polích. Dá se tato bitva přirovnat k Bitvě v Helmově Žlebu ve Dvou Věžích?
Tato bitva je větší. Věřte tomu nebo ne, v Helmově Žlebu bylo 10 000 Uruk-Hai a to není nic proti 200 000 nových a vylepšených skřetů na Pelennorských polích. Noví skřeti jsou o trochu vyšší a mnohem hrozivější. Bude tam tolik koní, že jste je ještě v takovém množství nikdy předtím nemohli vidět. Viděla jsem z toho kousek, je to fantastické.
Éowyn vládne dobře mečem. Jak vypadal všechen ten trénink?
Ó, byla to velká legrace. Chlapci z akrobatického týmu jsou opravdu neskuteční. Byla to vážně zábava; přestože všechny útoky musí na plátně vypadat opravdově , jsou to ve skutečnosti opravdu veselí, přátelští lidé. Když jsme natáčeli, řekli mi jen: " No víte, opravdu to nevypadá, že do něho sekáte. Budete ho muset vážně udeřit." Měli sice brnění, ale stejně se mohli zranit. Ale nezdálo se, že by jim to vadilo, zjevně se tomu smáli.
Natáčet bojových scény musí být vyčerpávající.
Můj kostým vážil něco mezi 8 a 10 kilogramy (22 liber), včetně kroužkové košile a ostatních věcí. To je opravdu těžké,ubíralo mi to hodně energie. To je jako nošení čtyř těžkých nákupních tašek, zatímco děláte všechny ty fyzicky náročné pohyby.
Jak moc jste se předem připravovala?Začínala jsem trénovat tři týdny předtím, než jsem odjela na Nový Zéland, abych se dostala do fyzičky. A poté na Novém Zélandu jsem tři týdny před natáčením pracovala na choreografii a základních bojových pohybech se senzačními lidmi, a také jezdila na koni.
Do jisté míry, je Éowyn Tolkienova nejpřesněji vykreslená a popsaná postava. Jak jste k tomu přistupovala?
Vrátila jsem se ke knihám a okopírovala jsem si každou stránku, kde se Éowyn vyskytovala. Všechno jsem si uspořádala, každou část rozhovoru nebo popisu nebo pohybu. Pak jsem hledala ještě další věc, a to jak jí jiní lidé viděli nebo jak jí vnímali, chtěla jsem znát všechno o tom, jak jí Tolkien viděl.

Jasně, Éowyn je tvrdá žena...

Jo, ale ona je také žena, jestli víte, co tím myslím. Věděla jsem, že dokáže být tvrdá, ale je důležité vidět tam ženskost a také zranitelnost.
Jak byste mohla popsat Éowynino probojovávání se třetím filmem?
Měla hodně nadšení a slov a a vysoké ideály. Nyní se ukáže, co opravdu dokáže, co v ní je. Věří si a je schopna mnoha věcí jako muž a měla by mít povoleno jít do války. Také prožívá neopětovanou lásku a tato část osudu není taková, o jaké snila. Ale jsou před ní lepší věci.

Máte nějakou neobyčejnou vzpomínku, kterou si odneste z natáčení Pána Prstenů?
První den,kdy jsem přišla do Edorasu, byl opravdu pamětihodný. Měli jsem hodinu a půl do natáčení, přejeli jsme přes kopec a viděli jsme Zlatou síň (Meduseld) postavenou uprostřed ničeho, obklopenou bílými horami. Přesně tak, jak to bylo popsané v knize. Bylo to opravdu vzrušující. Jako když jste dítětem a sníte o tom, že jste princeznou a máte palác a pak se jednoho rána probudíte a ono to tam je.

Miranda Otto

28. srpna 2006 v 19:04 | Metalistka
Miranda Otto se narodila dne 16.12. 1967 v Brisbane (Austrálie) a její otec je přední australskýherec Barry Otto. Brzy začala projevovat zálibu v baletu a bylo poznat, že se potatila. Vystudovala prestižní sydneyskou hereckou akademii National Institute of Dramatic Art. Brzy po vystudování se prosadila mezi nejslavnější herce z filmů i divadel v Austrálii. Poprvé se na filmovém plát- ně objevila v dramatu z druhé světové války Emma´s War, ale do pod-vědomí publika se zapsala až hlavní roli v romantickém dramatu The Girl Who Came Late a psychologickým snímkem Poslední dny v ChezNous (za poslední dva byla nominovaná na Cenu australského filmového insti-tutu. V roce 1995 si zahrála v populárním australském seriálu Záchranáři. V romantickém snímku Love Serenade prokázala, že má i komediální talent. Blýskla se i v psychologickém hororu The Well, tragikomedie Doing Time for Patsy Cline či thriler In the Winter Dark. Jejího talentu si všimli i za oceánem. Přesněji řečeno hollywoodský režisér Terrence Malick, který ji obsadil do svého válečného dramata Tenká červená linie. Potom si jí všimli i ostatní a ona si zahrálav thrileru Pod povrchem nebo v komedii Slez ze stromu. Když jí Peter Jackson nabídl roli Eowyn přijala ji bez váhání a asi jediná s úmyskem pořádně se proslavit a podařilo se. Svou rolí ve Dvou věží a Návratu krále se zapsala do povědomí tisíců (ne-li milionu) fanoušků. Mezi její další filmy patří Julie se vrací domů, Spadl z oblaků (to se Miranda vrátila hrát domů do Austrálie), Let Fénixe a zatím poslední Válka světů.
 
 

Reklama