Nightwish

NIGHTWISH >Umístění „Dark Passion Play“

12. října 2007 v 13:29 | Spark :]
Nové album NIGHTWISH "Dark Passion Play" se umístilo na následujících pozicích v hitparádách níže uvedených zemí:
# 1 Něměcko

# 1 Finsko

# 1 Švýcarsko
# 1 Maďarsko
# 1 Chorvatsko
# 3 Česko
# 4 Švédsko
#5 - Holandsko
#5 - Rakousko
#5 - Řecko
#6 - Francie
#7 - Norsko
#14 - Itálie
#18 - Dánsko
#24 - Kanada
#25 - Velká Británie
#36 - Belgie
#50 - Polsko
#62 - Irsko
#84 - USA

Nightwish natočili video k utajovanému singlu

8. října 2007 v 11:39
Anette Olzon (Nightwish)
© mirror.nightwish.com
Hlava finské metalové skupiny Nightwish (MySpace.com) Tuomas Holopainen prozradil finské televizní stanici, že skupina právě dokončila natáčení svého třetího videa k poslednímu CD "Dark Passion Play".

Tuomas však neprozradil titul písně, ke které snímek vznikl. Natáčení probíhalo ve finském Rovaniemi pod režisérským dohledem Tuomase "Stoba" Harji. Produkci si vzal na starost Ilkka Immonen.

"Neměli jsme v záměru udělat nástupce klipů 'Amaranth' či 'Bye Bye Beautiful'. Možnosti natáčet ve městě Rovaniemi jsme se chytili ihned, jak se tato nabídka objevila. Je výborně položené a prostředí je tady opravdu nádherné,"
dodal Tuomas. Tématika snímku jde prý ruku v ruce s textem utajované písně.

NIGHTWISH > Věnovali 10 000 euro charitativní nadaci

5. října 2007 v 14:12 | Spark :]
Během utajovaného koncertu, který se konal 28. září v Hamburgu, Německo, věnovali NIGHTWISH německé charitativní organizace Die Arche šek ve výši 10 000 euro. Byly to příjmy kapely ze singlu "Eva", který bylo možné si zakoupit jedině prostřednictvím internetu. Skupina předem oznámila, že zisk plánuje věnovat na charitativní účely.

TARJA TURUNEN > Sněhová královna

3. října 2007 v 18:18 | Spark
Bývalá frontdáma NIGHTWISH Tarja Turunen zveřejnila
obálku svého nového samostatného počinu "My Winter Storm",
který se na hudebním trhu objeví 19. listopadu.

Nightwish vystoupí v Praze

27. září 2007 v 15:14
Tak tady je dnes ještě jednou Nightwish :)

Finská metalová skupina Nightwish (MySpace.com) vydá v pondělí 1. října novou řadovou desku "Dark Passion Play" a v rámci propagace novinky naplánovali muzikanti a zpěvačka koncertní turné na rok 2008. U nás zahrají hned zkraje své trasy - 20. února se předvedou v pražské Lucerně.

Turné čítá celkem pětatřicet zastávek a potrvá od 19. února do 19. dubna. Během těchto dvou měsíců se Nightwish ukáží na několika koncertech v Německu, Slovinsku, Británii a Španělsku. Předprodej lístků na všechny koncerty má začít už 3. října.

Horká novinka "Dark Passion Play" je nástupcem tři roky starého díla "Once". K aktuální desce vyšly dva singly - "Eva" a "Amaranth", které si v hitparádách vedly velice úspěšně. Třetím singlem bude skladba "Bye Bye Beautiful".
www.musicserver.cz

NIGHTWISH > Získali platinu za svou novinku

27. září 2007 v 15:02
Podle informace z internetových stránek NIGHTWISH, se nového alba skupiny "Dark Passion Play" prodalo ve Finsku už v den jeho vydání více než 42 000 nosičů. Za méně než jeden den se tak deska stala platinova (ve vlasti muzikantů se tento statut získává při překročení hranice 30 000 prodaných nosičů).

Nightwish - Bye Bye Beautiful

25. září 2007 v 17:26 | Spark # Já # Youtube

Tento videoklip NIGHTWISH "Bye Bye Beautiful" pochází z nadcházející desky kapely "Dark Passion Play", která se na trhu objeví už v pátek, 28. září..

Skladba, jak leader NIGHTWISH Tuomas Holopainen prozradil, byla inspirována bývalou vokalistkou skupiny Tarjou Turunen.
Režisérem videa jе Antti Jokinen (Beyonce, KORN, Missy Elliot, STRATOVARIUS, Shania Twain, Celine Dion). Skupina s ním natočila v Los Angeles dva klipy, které ji vyšly dohromady na 270 000 Euro.

Tarja Turunen dokončila první videoklip

17. září 2007 v 20:09
Tarja Turunen
© tarjaturunen.com
Bývalá zpěvačka Nightwish Tarja Turunen se úspěšně vydala na sólovou dráhu. Koncem roku vydává plnohodnotné CD "My Winter Storm" a navíc také dokončila svůj první videoklip - k písni "I Walk Alone".

Natáčení snímku probíhalo v německém Berlíně a na režisérské stoličce seděl Jörn Heitman, který s Tarjou spolupracoval ještě během jejího působení v Nightwish, a sice při přípravách videoklipu k písničce "Sleeping Sun". Jak se jim klip povedl, můžete sami zhodnotit zde. "I Walk Alone" vyjde v polovině října jako singl, řadovka pak 12. listopadu.

Tarjinu sólovku "My Winter Storm" produkoval Daniel Presley. Jako spoluhráče si vybrala Douga Wimbishe, Alexe Scholppa, Earla Harvina a Torstena Stenzela.

NIGTHWIH > Úspěchy v evropských singlových žebříčcích

15. září 2007 v 11:21
Níže se můžete podívat na umístění nového singlu NIGHTWISH "Amaranth" v evropských hudebních žebříčcích:

Finsko: #1

Spanělsko: #1

Maďarsko: #1

Norsko: #1

Velká Británie: #1 (rock)

Dánsko: #4

Švýcarsko: #14

Německo: #16

Rakousko: #33

Holandsko: #47

Velká Británie: #120 (Top 200)

=Zdroj=

Píseň "Bye Bye Beautiful" od Nightwish je inspirována Tarjou

5. září 2007 v 13:26 | MusicServer
Tarja Turunen
© omm.de
Britský novinář Dave Ling strávil pár dnů mezi muzikanty finské metalové skupiny Nightwish (MySpace.com) a zjistil, že jedna ze skladeb chystaného alba "Dark Passion Play" v sobě nese vzpomínku na bývalou zpěvačku Tarju Turunen.

Již z textu písně je patrné, že ačkoliv se muzikanti s Tarjou rozloučili dost drsným způsobem, úplně na ni nezanevřeli. Tuomas Holopainen se dokonce snažil zanechat Tarji zprávu, ale celkem pochopitelně se žádné odpovědi nedočkal. Měl za to, že by jejich přátelství šlo nějak obnovit a v budoucnu by mohlo přinést nějaké plody. A to i přes to, že jsou všichni ostatní členové spokojení s novou tváří skupiny Anette Olzon.

Nightwish zkoušeli s Anette nahrát i některé ze starších skladeb. "Byl jsem opravdu překvapený, když jsem to slyšel. I když má Anette úplně jiný hlas než Tarja, staré písně zněly dokonce lépe, než jsem čekal," napsal reportér Dave Ling. Finští fanoušci se s novou zpěvulí zřejmě také už sžili, protože jen ve Finsku se aktuálního singlu "Amaranth" prodalo na pět tisíc kopií, což v zemi tisíce jezer znamená hodně důrazný krok ke zlaté desce.

Nightwish - Hra temné touhy

1. září 2007 v 13:09 | Spark
Šesté dlouhohrající album finských hvězd NIGHTWISH, první s jejich novou zpěvačkou Anette Olzon, uvede firma NUCLEAR BLAST na trh už 28.září.
První dojmy z dlouho očekávané novinky symfonické powermetalové formace ,,Dark Passion Play" si posluchači mohli utvořit na základě obou singlů ,,Eva" a ,,Amaranth" - první z nich vyšel už 25.května a druhý rotuje na rádiích od 22.srpna.


Stejně jako v případě předchozí desky ,,Once" skupina i tentokrát nahrávala s Londýnským symfonickým orchestrem a sborem Metro Voices Choir. Navíc NIGHTWISH pozvali několik hostujících muzikantů.

Tarja Turunen chystá nový videoklip

30. srpna 2007 v 12:01
Tarja Turunen
© yle.fi
Bývalá vokalistka finských Nightwish a nyní sólová zpěvačka Tarja Turunen má za sebou natáčení videoklipu pro svůj nový singl "I Walk Alone". Natáčení probíhalo v německém Berlíně a podílel se na něm režisér Jörn Heitmann, který také pomáhal Nightwish se snímkem k písni "Sleeping Sun" z roku 2005.

Singl má vyjít v polovině října prostřednictvím společnosti Universal Music a 12. listopadu ho bude následovat řadové CD"My Winter Storm". S jeho produkcí vypomohl Daniel Presley, známý také ze spolupráce s Faith No More, Jewel či The Breeders.

Tarja si k nahrávání své sólovky přizvala samá známá jména. Baskytarové linky odehrál Doug Wimbish, který pomáhal i Joe Satrianimu, Madonně či Rolling Stones. Místo kytaristy zastal Alex Sholpp a bicí obsadil Earl Harvin, jenž má zkušenosti s prací třeba pro Seala či Pet Shop Boys. Klávesové smyčky obstaral Torsten Stenzel, spolupracovník Nelly Furtado, Mobyho, Tiny Turner či Vanessy Mae.

Nightwish - Amaranth

19. srpna 2007 v 13:54

Nightwish - Nejdražší finské album

15. srpna 2007 v 14:24 | Spark
Finské noviny Ilta-Sanomat označily v současnosti vznikající nové dlouhohrající album NIGHTWISH ,,Dark Passion Play" za nejdražší desku vyprodukovanou na úzamí Finska.

Lídr kapely Tuomas Holopainen upřesňuje : ,,Jenom natáčení stálo kolem 500 tisíc euro. Nechtěli jsme dělat žádné kompromisy." Rozpočet je dvakrát větší než u předešlého alba ,,Once"- Nejdráž vyšly kapele orchestrární party v londýnském studiu Abbey Road. Cena videoklipů dvou prvních singlů ,,Eva" a ,,Amarath" je 270 tisíc euro. Celkem tak do ,,Dark Passion Play" byla investována částka 800 tisíc euro.

Interview s Anette v češtině !

9. července 2007 v 10:51
Interview s Anette v češtině !
Z 24.05.2007


Jaká je tvá hudební minulost? Mohli jsme tě slyšet zpívat i v jiných kapelách?

Narodila jsem se a vyrostla v hudebně založené rodině. Už od dětství jsem zpívala a matka mě nutila hrát 8 let na hoboj! Jezdila jsem s mámou a její kapelou na turné a čas od času s nimi i zpívala. Od 13 jsem vyhrála pár uměleckých přehlídek amatérů.

Moje první kapela hrající coversongy se jmenovala Take Cover, já měla 17 a ostatní byli starší, pak jsem se dostala do kapely s názvem Alyson Avenue, nejdřív jako studiová zpěvačka, pak jsem dostala vůdčí úlohu a od roku 2000 jsme vydali 2 alba. Když mi bylo 21 hrála jsem hlavní roli v rockové opeře/muzikálu v Helsingborgu nazvané Gränsland a pak jsem se dostala na Baletní Akademii v Gothenburgu. Působila jsem v mnoha různých kapelách a sborech, a dělala i nějaké studiové práce a zpívala na svatbách.. Nedávno jsem nazpívala duet s Michaelem Bormannsem (bývalý zpěvák Jaded Heart) na jeho albu "Conspiracy".

Dříve jsem chodila na hodiny zpěvu k soukromému učiteli na Hudební Konzervatoř v Kodani, v Dánsku, a teď když potřebuji zasdu si na Hudební Univerzitu v Malmö. Zpívala jsem téměř každý žánr, který existuje.

Anette Olzon

9. července 2007 v 10:09 | Oficiálky...překlad : http://nightwish.ic.cz/
Anette Olzon

Jméno:
Anette Olzon

Datum narození:
21. června 1971

Bydliště:
Švédsko

Koníčky:
Cvičení, oblečení, čtení knih a dlouhé procházky po divočině.

Zlozvyky:
Žádné ;=)

Hudební minulost:
Vyrostla jsem v hudebně založené rodině a už od dětství jsem zpívala. Máma mě taky nutila hrát 8 let na hoboj! Pořád jsem někde cestovala s mámou a její kapelou, někdy jsem s nimi dokonce zpívala na podiu.

Když mi bylo 13, angažovala jsem se na pár uměleckých přehlídkách amatérů. Do první kapely jsem přišla když mi bylo 17, hráli jsme coversongy a všichni ostatní ve skupině byli starší než já. Po téhle coverskupině, jsem se přidala ke kapele s názvem Alyson Avenue, nejdřív jako studiová zpěvačka, později jako jejich frontmanka. Od roku 2000 jsme vydali 2 alba.

Ve 21 letech, jsem hrála hlavní roli v rockové opeře/muzikálu s názvem "Gränsland" v Helsingborgu. Potom jsem se dostala na Baletní Akademii v Gothenburgu. Kromě zmíněných věcí, jsem byla členkou i několika jiných kapel, zpívala jsem ve sboru, dělala studiové práce pro různé projekty a dokonce jsem příležitostně zpívala na svatbách. Nedávno jsem nazpívala duet s Michaelem Bormannem (bývalý zpěvák Jaded Heart) na jeho labu "Conspiracy". Během mé kariéry jsem snad zpívala každý žánr, který existuje!

Když jsem byla mladší chodila jsem na hodiny zpěvu k soukromému učiteli na Hudební Konzervatoř Copenhagen, v Helsingöru, V Dánsku. Dnes, když je to potřeba, zajdu si na hodinu k soukromému učiteli na Hudební Univerzitu v Malmö.

Vybavení:
Jakýkoli mikrofon a sluchátka, které mi NW tým vybere.

Hudební vzory:
V tuhle chvíli nemám žádné opravdové "vzory", ale vážím si všech hudebníků, kteří jsou skromní a nemyslí jen na sebe.

Životní vzory:
Lidé, kteří jsou sami sebou, navzdory tomu co si myslí ostatní

Životní filozofie:
Žij svůj život naplno - miluj, směj se a plakej celým svým srdcem, Život netrvá věčně...

Místo kam bys ráda jela:
Oh, těch je tolik!! Laponsko, Austrálie, Nový Zéland, Island, Egypt....

Co tě rozesmívá:
Oh, hodně věcí... je lehké mě rozesmát... ale hlavně zábavné seriály jako Jackass a Přátelé a samozřejmě Emppu a Ewo..

První nahrávka, kterou sis koupila:
No, první bylo samozřejmě, protože jsem Švédka, album ABBY...

Dlouhodobých top 5 alb:
To se nedá vyjmenovat jen 5...

Jak zabíjíš čas na turné:
Uvidíme... Ale myslím, že si budu většinou číst, sledovat filmy a hrát hry.

Příprava na koncert:
Rozezpívám se vypiju trochu zeleného čaje s medem. Pokaždé potřebuji strávit posledních 10 minut před koncertem sama, abych se náležitě soustředila, psychicky se připravila a naposled si vydechla.

Nejpodivnější událost na turné:
Nemám žádné zážitky z turné, podobné těm z mužské části kapely, protože jsem koncertovala pouze ve Skandinávii, ale dodneška si pamatuju ty dny s mou první kapelou hrající coversongy, Take Cover, kdy jsme hráli na motorkářském večírku někde na jihu Švédska. Byly tam striptérky, a dav na mě křičel "Ukaž nám prsa" atd... Po koncertě, kdy jsme měli dostat zaplaceno, začal se nějaký motorkář prát s kluky z naší kapely a tak jsme museli rychle odjet přeplněným autem a přívěs připojit co nejrychleji to bylo možné.. Byla jsem docela vyděšená... Brr...
Taky nám tenkrát zničili jeden velký reprák, tím, že na něj někdo vylil pivo...
Grrr...

Nejhorší noční můra na podiu:
Ztráta hlasu, že bych nemohla zpívat tak dobře, jak bych chtěla...

Oblíbená píseň Nightwish:
Všechny songy z nového alba, "Ever Dream", "Higher than Hope".

Nejhorší noční můra v životě:
Že bych ztratila svůj hlas nebo by se něco špatného stalo mé nejbližší rodině nebo přátelům.

Oblíbená kapela/hudebník:
Těch je tolik!

Oblíbená kniha:
Oblíbila jsem si mnoho, ale miluji knihy Paola Coelha, zvlášť "Veronika se rozhodla zemřít". Také mám ráda knihu "Andělé a Démoni" od Dana Browna.

Oblíbené pití:
Perlivá minerální voda s nějakou dobrou příchutí, vanilková vodka a jablečný mošt.

Oblíbené jídlo:
Těch je hodně - Čínská kuchyně, sushi, Thajská, Mexická jídla...

Oblíbené zvíře:
Kočky a koně.

Oblíbený film:
"Titanic", "Gladiátor", "Statečné srdce" a další...

Oblíbený TV seriál:
Nesleduju moc televizi, ale mám ráda "Zoufalé manželky" a "Přátele"!

Nejhloupější otázka, jakou jsi dostala:
Žádná, nikdy to nejsou hloupé otázky.. protože pokud se dotazující osoba cítí na to, že by to chtěla vědět, pak to pro ni není hloupá otázka.

O odchodu Tarji ... pozdě,ale přece

9. července 2007 v 10:06
>> Po velkolepém koncertě, který se konal 22.10. v helsinské Hartwall aréně dostala Tarja od členů skupiny dopis, ve kterém ji bylo sděleno, že s ní již členové skupiny nemůžou déle působit, že se poohlédnou po jiné zpěvačce a že ještě rozhodně nechtějí skončit (aspoň něco pozitivního). Celé znění dopisu, který byl otevřený, můžete najít v angličtině naoficiálních stránkách Nightwishnebo český překlad, pod tímto odstavcem. Tady je:

Playlist nadcházejícího alba Nightwish

9. července 2007 v 9:38
Nadcházející album Nightwish, které bude vydáno koncem září, ponese název "Dark Passion Play".

Seznam skladeb je následující:

1. The Poet And The Pendulum
2. Bye Bye Beautiful
3. Amaranth
4. Cadence Of Her Last Breath
5. Master Passion Greed
6. Eva
7. Sahara
8. Whoever Brings The Night
9. For The Heart I Once Had
10. The Islander
11. Last Of The Wilds
12. 7 Days To The Wolves
13. Meadows Of Heaven

Na obal alba se můžete podívat zde.

Ještě předtím bude na konci sprna vydán singl "Amaranth". Vyjde v několika odlišných verzích, jejichž obsah bude zveřejněn později.

Obal singlu najdete tady.

:::Zdroj:::

Nightwish : Over The Hills And Far Away

9. července 2007 v 8:50

Nightwish - Nemo

9. července 2007 v 8:43

Text:
 
 

Reklama