Rage

Rage vytesali kytarové party

26. září 2007 v 14:08
Rage
© rage-online.ru
Německá melodická metalová skupina Rage (MySpace.com) pojmenovala své nadcházející album - bude se jmenovat "Carved In Stone". Hráči by novou řadovku chtěli vydat na začátku roku 2008 prostřednictvím společnosti Nuclear Blast Records.

"Právě jsem dokončil nahrávání kytarových linek,"
napsal kytarista skupiny Victor Smolski. "Tentokrát jsem se rozhodl pro sušší zvuk a s výsledkem jsem velice spokojený, i když je slyšet několik změn." Ke skládání a komponování nového materiálu dodává: "Zaměřili jsme se přímo na sílu skladeb a vynechali veškeré progresivní prvky, jako jsou instrumentální pasáže či orchestrální party."

Na novince by se mělo objevit celkem deset písní. Názvy některých z nich zní "Carved In Stone", "Drop Dead", "Gentle Murders", "One Step Ahead" a "Without You".

Rage vytesali do kamene jméno nové desky

29. července 2007 v 13:27
Rage
© www.rage-on.de
Němečtí power metalisté Rage pojmenovali svou nadcházející studiovou nálož titulem "Carved In Stone". Deska má vyjít ještě před koncem tohoto roku pod křídly společnosti Nuclear Blast Records.Na desce se mají objevit skladby jako titulní "Carved In Stone" (popsaná skupinou jako hymnus, kterým by v budoucnu mohli otevírat svůj koncertní set), "Open My Grave" (prý velice temná metalová záležitost), "One Step Ahead", Long Hard Road" a "Without You".Rage vydali v druhé polovině února své aktuální DVD "Full Moon In St. Petersburg", taktéž u společnosti Nuclear Blast. Natáčelo se minulý rok v ruském Petrohradě před zraky patnácti tisíců fanoušků. Trailer k tomu DVD si můžete stáhnout zde.

:::zdroj:::

RAGE - Síla orchestru (rozhovor)

13. července 2007 v 11:14 | Spark :]
Ve čtvrtek dvanáctého července, něco málo po jedenácté hodině spadne opona a na pódiu festivalu Masters of Rock spustí Rage svou erupci speedmetalových riffů, které bude tentokrát podporovat velké koncertní těleso. O speciální a ojedinělé show hovořil se Sparkem kytarista a skladatel VICTOR SMOLSKI.

NA FESTIVALU MASTERS OF ROCK VÁS FANOUŠCI UVIDÍ S ORCHESTREM.V ČEM TO VYSTOUPENÍ BUDE SPECIFICKÉ A V ČEM BUDE SPECIFICKÁ ROLE ORCHESTRU? METALOVÉ KAPELY VYUŽÍVAJÍ ORCHESTR RŮZNĚ.NĚKTERÉ JEN K PODPOŘE ARANŽÍ, JINÉ KOMPLETNĚ PŘEDĚLÁVAJÍ PÍSNĚ, DALŠÍ NAOPAK S ORCHESTREM HRAJÍ SKLADBY SPECIÁLNÍ. JAK TO TEDY BUDE VE VAŠEM PŘÍPADĚ?

Show bude pro Rage speciální především v tom, že uplynulo zhruba deset let od alba ,,Lingua Mortis". Budeme hrát několik skladeb, jejichž aranžmá byla předělána speciálně pro orchestr . V tomhle případě ale orchestr nebude mít jenom doplňkovou nebo nějakou pomocnou úlohu v pozadí, bude hrát v hlavní roli. Bude to klasická show orchestru se vším všudy.Společně s naší kapelou budeme na pódiu tvořit jeden celek.

MŮŽEŠ BLÍŽE PŘEDSTAVIT SAMOTNÝ ORCHESTR A ŘÍCT,V ČEM JE JEHO SPECIFIKUM?
O
rchestr pochází z Minsku a jedná se o velmi mladé, talentované umělce z hudební konzervatoře v Minsku.Už jsme si vyzkoušeli kratší turné po Rusku,hodně jsme taky společně zkoušeli, odehráli jsme koncerty v Moskvě a Petrohradu. Byl to takový test,jestli všechno funguje tak,jak má. Museli jsme vychytat všechny nedostatky v aranžích,zvuku atd. Musím říct, že všechno dopadlo nad očekávání dobře.
JAK VELKÝ BUDE ORCHESTR A JAKÉ SKLADBY RAGE ZAZNÍ?
Bude se jednat asi o čtyřicet až pětačtyřicet lidí a s námi to dá dohromady kolem padesáti ,což je docela mazec. Co se chystáme zahrát , ti neřeknu, protože je to takové malé překvapení. Mohu jenom prozradit, že se bude jednat o předělané skladby , které Rage v minulosti nahráli nebo připravili pro orchestr.
JE PRO TEBE V RÁMCI KOMUNIKACE S ORCHESTREM NEJZÁSADOVĚJŠÍ PERSÓNOU DIRIGENT, S NÍMŽ PROBÍRÁŠ VŠECHNY NÁLEŽITOSTI TÝKAJÍCÍ SE SOUHRY RAGE A ORCHESTRU.
Na jedné straně to je samozřejmě dirigent,Michal Kaziniec. Je to velká postava, profesor, který je navíc víc jak patnáct let ředitelem konzervatoře. Je to velký profesionál, na kterém se mi moc líbí, že má vztah i k hudbě, kterou s Rage tvoříme. Naprosto všemu otevřený, klasický hudebník, který se nebojí rockových muzikantů. Další velmi důležitou osobou v orchestru je klávesista,který hraje na mé nástrojové vybavení. Jmenuje se Andrej Zubřič a je to další spojka mezi mnou a orchestrem. Známe se strašně dlouho, je to můj dlouholetý kamarád a taky spoluhráč z mé vůbec první ruské kapely Inspektor.Co se týče tedy nahrávek orchestru s kapelou,vše probírám a dělám s ním.
BRÁT ORCHESTR NA TURNÉ JE DOST NÁROČNÁ ZÁLEŽITOST. Z ČEHO MÁŠ VŽDY NEJVĚTŠÍ STRACH?
Nic mě neděsí víc než možné problémy s autobusem, ve kterých budeme cestovat.Takže určitě cestování mi trochu nedá sát,jelikož běhěm cesty se může přihodit cokoliv.Co se týče samotného hraní, všechno je perfektní,bez obav! Myslím, že i celková organizace je na velice dobré úrovni. Nevidím tedy žádné jiné možné problémy.
JE V ORCHESTRÁLNÍCH TĚLESECH VELKÝ ROZDÍL?V MINULOSTI RAGE TAKÉ SPOLUPRACOVALI NAPŘÍKLAD S ORCHESTREM PREŽSKÝM...
Je fakt, že jsem už spolupracoval s mnoha různými hudebními tělessy a orchestry a mnohé z nich jsem využil i při svých sólových pracích.Víceméně je mi jedno,jestli je orchestr z Německa,České republiky nebo z Ruska. Největší problémy bývají s ,,normálními" klasickými orchestry,kde tito hudebníci s klasickým vzděláním nemají rádi tvrdé věci a metal.Je tedy rozdíl,když pracujete s někým takovým nebo na druhé straně s někým kdo je hudebně otevřen a má daleko větší hudební vzdělání. Některé orchestry jsou našimi velkými fanoušky, takže se na možnou spolupráci vždycky těší.
NA POSLEDNÍM ALBU HRAJE ORCHESTR ZÁSADNÍ ROLI V 50% SKLADEB. CO MŮŽEME OČEKÁVAT OD NOVÉHO ALBA RAGE?DOSTANE ZNOVU PROSTOR,NEBO NATOČÍTE DESKU BEZ NĚJ?
Tentokrát budeme tvořit bez orchestru.Chceme si od tohoto způsobu komponování trochu odpočinout.Na dalším albu Rage bychom chtěli mít především dravé,heavy skladby.
MYSLÍM, ŽE POUŽÍVÁNÍ ORCHESTRU V METALU DÁVÁ SKLADBÁM V TOMTO ŽÁNRU MNOHEM VĚTŠÍ PROSTOR,ABY VYZNĚLA JEJICH NALÉHAVOST A SÍLA. JAK TY OSOBNĚ CÍTÍŠ ROLI ORCHESTR٧ V HEAVY METALU?
Líbí se mi to moc. Mám rád spolupráci symfonických orchestrů s tvými kapelami.Je to určitě lepší, než kdybychom se snažili použíat nějaké laciné klávesové triky. Ten opravdový, skutečný zvuk nedokáže nic nahradit. Navíc orchestr dokáže do hudby přinést ohromné množství dynamiky.
VAŠE POSLEDNÍ DVD ,,FULL MOON IN ST.PETESBURG" JSTE NAHRÁVALI V PETROHRADU. MĚLO PRO TEBE SPECIÁLNÍ VÝZNAM PREZENTOVAT SE V RUSKU?
Bylo pro mě rozhodně mnohem snazší si všechno zorganizovat.Měli jsme opravdu velké show s velkým počtem diváků ve velkých halách, ve kterých se tísnilo i dvacet tisíc lidí. Určitě se mi tam pracovalo snadněji, ať už co se týká světelných efektů,zvuku atd. Mám zde navíc hodně přátel, kteří mi vyšli vstříc. V Německu by to bylo mnohem komplikovanější a taky dražší.
JAK SE PO ODCHODU MIKA TERRANY ZABĚHL NOVÝ BUBENÍK KAPELY A JAK MOC JEHO STYL HRANÍ NYNÍ ZMĚNIL HUDBU RAGE?
Nemyslím, že by se nějak změnil styl hry. Mám za sebou hodně koncertů a taky jsme začali skládat nové věci a zatím jde vše jako po másle.Nová posila Andre Hilgers pasuje do kapely daleko lépe než jeho předchůdce.Je více zaintresovaný v metalu a naprosto přesně ví,co chceme s naší hudbou vytvořit a dokázat. Při živích vysoupeních se ukázel ve velice dobrém světle.Byl jsem překvapen, že Andre ihned věděl, co po něm chci.Odvedl vynikající práci a natočil vše za pět dní, aniž by předtím ten materiál znal. Je to šílenec, v tom dobrém slova smyslu.Perfektní práce. Navíc musím říct, že se spolu bezvadně bavíme a hodně dobře si rozumíme a po lidské stránce, což je nesmírně důležité. I s Peavym komunikuje velice snadno a vše klape tak,jak má.Všichni se perfektně rozumíme. S Andrem na palubě více držíme při sobě a vše je daleko více heavy.
NEDÁVNO JSI OTEVŘEL HUDEBNÍ ŠKOLU. CO SI POD TÍM MÁ FANOUŠEK METALU PŘEDSTAVIT?
jsem jednu takovou školu měl dřív, ale musel jsem ji pro nedostatek času zavřít.Momentálně jsem sehnal nějaké učitele ,kteří mi s tím budou pomáhat , takže se všechno opět rozjíždí.Bude to o kytarách,aranžmá,skládání atd. Mám tam i učitele bicích,baskytary atd. Určitě se tam studenti seznámí s vybavením studia, s různými počítači, mašinkami pro nahrávání. Myslím, že to je docela důležité, aby lidé dostali takovou šanci. Pro mě je to zábava.Jezdí tam hodně lidí a někteří dokonce z velmi vzdálených koutů z celé Evropy.Taky rád vidím, že student, který se u mě ve škole něco naučil, zakládá vlastní kapelu a je s ní úspěšný. To je pro mě ta nejlepší pocta, když se někdo stane profesionálem mým přičiněním.
zdroj: Spark 7/07

Rage → Hudební škola Smolkiho

4. května 2007 v 21:19 | Spark
Kytarista RAGE Victor Smolski otevřel v německém městě Hamm hudební školu Unity Music School. Společně se svým obchodním partnerem Jenem Majurou nabízí velké množství lekcí hry na různé hudební nástroje.

Zdroj: Spark 5/07
Rage


Diskografie Rage

13. dubna 2007 v 18:17 | Metalistka

Rage-fotky

17. března 2007 v 10:16 | Metalistka
RageRageRageRageRageRageRage

RAGE > Mají nového bubeníka

5. ledna 2007 v 17:52 | Metalistka
RAGE představili bubeníka, který nahradí Mikea Terranu. Je to dvaatřicetiletý Andre Hilgers, známý ze svého působení v kapelách AXXIS a SILENT FORCE. Peavy Wagner a Victor Smolski objevili svého nového spoluhráče během nahrávání desky u příležitosti dvacátého výročí od založení nahrávací společnosti NUCLEAR BLAST REC.
Zdroj:SPARK
 
 

Reklama