Vader

Vader chystají narozeninové turné

13. listopadu 2007 v 14:42
Polská deathmetalová ikona Vader se v roce 2008 chystá oslavit své pětadvacáté výročí. Slavnostní turné skupiny začne v dubnu a skončí na konci května.

Během dvou měsíců chtějí Vader navštívit všechna známá místa v Evropě a pro chystané koncerty si připraví speciální koncertní set. Na turné si také vezmou support v podobě řeckých Septicflesh, kteří mají příští rok vydat nové album. Kromě nich se fanoušci mohou těšit také na Devian ze Švédska, kteří se na koncertech budou věnovat desce "Ninewinged Serpent". Ta vyšla v říjnu prostřednictvím společnosti Century Media Records.

Vader nedávno vydali své nové DVD pojmenované "And Blood Was Shed In Warsaw". Jde již o jejich v pořadí třetí DVD a obsahuje záznam pořízený 12. února tohoto roku, kdy formace zahrála v klubu Stodola ve Varšavě.

Vader vydají krvavé DVD

3. září 2007 v 12:28
Vader - ...And Blood Was Shed In WarsawPolská death metalová modla Vader vydá 15. října své třetí DVD. Ponese název "...And Blood Was Shed In Warsaw" a bude obsahovat vystoupení hráčů z února tohoto roku, kdy se muzikanti ukázali v polském klubu Stodola.Vader (MySpace.com) zde zahráli v rámci svého turné k poslednímu albu "Impressions In Blood". Osmdesátiminutový záznam z celé show zabralo sedm kamer, takže se fanoušci mohou těšit na opravdu peprné záběry plné světelných efektů a perfektního zvuku. Jako speciální překvapení bude na disku záznam z vystoupení hostujícího Oriona, člena dalších dvou skvělých metalových skupin Vesania a Behemoth.Kromě těchto lákadel lákadel nabídne DVD plně animované menu, soupis kompletní biografie a diskografie skupiny, rozhovor s kytaristou a zpěvákem Peterem a nový videoklip "Sword Of The Witcher" pořízený z RPG hry "The Witcher". Záznam koncertu bude ve formátu Dolby Digital 5.1 a bude též k dostání jako speciální limitovaná edice čítající navíc bonusové CD.

VADER "Helleluyah (God Is Dead)"

27. března 2007 v 20:30 | Metalistka

Vader-fotky

16. března 2007 v 19:16 | Metalistka

Členové Vader

16. března 2007 v 19:08 | Metalistka

Discografie Vader

16. března 2007 v 19:07 | Metalistka
Kliknutím se dostanete na oficiální stránku Vader.

Impressions In Blood
CD (2006)

The Art Of War
MCD (2005)

Night Of The Apocalypse
DVD (2005)

The Beast
CD (2004)

Beware The Beast
MCD (2004)

Blood
MCD (2003)

More Vision & Voice
DVD (2002)

Revelations
CD (2002)

Reign Forever World
MCD (2001)

Litany
CD (2000)

Live In Japan
CD (1998)

Vision And Voice
VHS (1998)

Kingdom
MCD (1998)

Black To The Blind
CD (1997)

Reborn In Chaos
CD (1997)

Future Of The Past
CD (1996)

De Profundis
CD (1995)

An Act Of Darkness/ I.F.Y
EP (1995)

Sothis
MCD (1994)

The Darkest Age- Live
CD (1993)

The Ultimate Incantation
CD (1993)

Morbid Reich
Demo (1990)

Necrolust
Demo (1989)

VADER > Opět na československém turné

26. listopadu 2006 v 15:20 | Metalistka
VADER > Opět na československém turné
První prosincový víkend v Olomouci a v Praze a poslední předvánoční neděli ve slovenské Nitře zažijí zasvěcení fanoušci death metalový rituál v podání východních králů daného žánru, polských VADER.
V našich zemích je VADER jednou z nejprověřenějších death metalových formací vůbec a jak to tak v případě kvalitních kapel bývá, čím víc zde skupina hraje, tím hlubší kořeny zapouští a tím více fanoušků strhává na svou stranu. Na novince "Impressions In Blood" se Vader museli vyrovnat s tragickou smrtí svého bubeníka Docenta, jež byl nahrazen mladým talentem Darayem, který za bicí soupravou předvádí opět kousky neslýchané, stejně tak jako Docent, jež byl jednou ze základních ikon mezi death metalovými bubeníky. Vader přijíždějí s novou deskou, která ukázala kapelu v ještě extrémnějším hávu, než jsme byli doposud zvyklí. Rychlost nového alba je nedostižitelná a chvilkami dá vzpomenout na americké formace typu HATE ETERNAL. Dle frontmana Petra se jedná jen o první vykročení na nové cestě a nový skladatelský potenciál se prý bude ještě dále rozvíjet. Rozhodně je potřeba zdůraznit, že Vader patří mezi skupiny, které si svůj kultovní statut plně zaslouží a kvalitou své práce se stále posouvají výš a výš k pomyslnému metalovému Olympu, což se přirozeně týká i kvality jejich živých vystoupení. V prosinci tedy máte znovu možnost poznat jaké to je vidět VADER naživo.
Role předskokanů na svá bedra vzaly 2 domácí formace... Jako první předkapela se představí slovenští PATHOLOGY STENCH, mající na svém kontě 3 CD pod hlavičkou Shindy Productions, přičemž poslední zásek "Nezpyred", patří mezi ty nejpovedenější. Kapela produkuje brutální death metal a samozřejmě patří k nejužší slovenské špičce daného žánru. Po téměř roční pauze vyráží kapela opět na klubová pódia.
Úodní kapelou večera pak budou novicové na české grindové scéně, pražští UPRISE. Prověření muzikanti z kapel ALINATION MENTAL, CONTRASTIC, INTERVALLE BIZZARE či AHUMADO GRANUJO dali dohromady právě tuto partu a pokud máte rádi grind core ve stylu Terrorizer či Brutal Truth se špetkou death metalu, tak by vám Uprise rozhodně měli přijít k chuti. Novinkové MCD vyšlo také pod hlavičkou Shindy Productions. Koncerty začínají úderem 19. hodiny na všech zastávkách. V Nitře navíc vystoupí španělští deathmetalisté AVULSED na svém exkluzivním Slovenském koncertě.Lístky jsou k dostání v běžných předprodejích Shindy Productions nebo na www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz či na www.ticketstream.cz . Související linky: Vader - http://www.vader.pl Pathology Stench - http://www.pathologystench.sk Uprise - http://www.bandzone.cz/uprise Shindy Productions - http://www.shindy.cz
 
 

Reklama